Başkan Karalar’dan Atık Pil Avcılarına ödül müjdesi

-Başkan Karalar’dan Atık Pil Avcılarına ödül müjdesiSeyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yeni yetişen kuşakların çevre duyarlılığına sahip olması için çok önemli bir proje sürdürüyor.Başkan Karalar, Dünya Çevre...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Başkan Karalar’dan Atık Pil Avcılarına ödül müjdesi

-Başkan Karalar’dan Atık Pil Avcılarına ödül müjdesi

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yeni yetişen kuşakların çevre duyarlılığına sahip olması için çok önemli bir proje sürdürüyor.

Başkan Karalar, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen bir organizasyonda yer altı sularına karışarak insan ve çevreye çok ciddi zararlar veren atık pillerin daha bilinçli bir şekilde toplanmasıyla ilgili bir projede başarı gösteren okulları ödüllendireceğini açıkladı.

Seyhan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün yürüttüğü, ‘Atık Pil Avcıları Yarışıyor’ konulu proje 1 Ekim’de başladı, 30 Nisan’da sona erecek. Kampanya kapsamında evsel atıklar arasında çöpe atıldığında insan ve doğaya çok ciddi zararlar veren atık pillerin ayrı bir şekilde toplanması hedefleniyor.

Atık pillerin diğer çöplerden ayrı şekilde toplanmasını teşvik amaçlı yarışmada en çok atık pil toplayan okula toplanan pil miktarı ölçüsünde çok kıymetli ödüller verilecek.

En fazla atık pil toplayan okullar arasında dereceye giren okullardan birinciye bilgisayar ve çok fonksiyonlu yazıcı, ikinciye bilgisayar ve üçüncüye çok fonksiyonlu yazıcı hediye edilecek. Kampanyaya katılan diğer okullara da çeşitli mansiyon ödülleri verilecek.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, çevre duyarlılığının artması adına gerçekleştirilen bu organizasyonun sonraki yıllarda da gerçekleştirilerek gelenekselleşeceğini belirtti.

Kampanya kapsamında toplanan atık pillerin 30 Nisan’a kadar Seyhan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gerekiyor.