Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muse Video Klibinde

İngiliz rock müzik grubu Muse, son albümü Drones'un Defector adlı parçası için, içinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da olduğu video yayınladı.Türkiye 2015 Genel Seçimleri’nden tam 1 gün sonra, yani 8 Haziran’da piyasaya...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muse Video Klibinde

İngiliz rock müzik grubu Muse, son albümü Drones'un Defector adlı parçası için, içinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da olduğu video yayınladı.

Türkiye 2015 Genel Seçimleri’nden tam 1 gün sonra, yani 8 Haziran’da piyasaya çıkacak olan yeni Muse albümü Drones, şimdiden müzikseverlerle buluştu.

Albümden Defector adlı parçanın henüz yayınlanan lyric videosunda ise tanıdık bir sima var: Ülkemizin Başbakanı Ahmet Davutoğlu…

Videonun 1:08′inci saniyesinde izleyicinin karşısına çıkan Davutoğlu, kafasına gülleyle vurulurken ekrana yansıyor.

Klibin başında, “etki alanlarını genişletmek için örtülü ifadelerle kaplı acımasız komplolara karşıyız” deniyor ve iktidarlardan “seçimler yerine yıkıcılığı, özgür irade yerine gözdağını ve savaşı” tercih eden yapılar olarak bahsediliyor.

Videoda sistemin, maddi kaynaklar ve insan kaynaklarının askeri, diplomatik, istihbarat, ekonomik, bilimsel ve siyasi operasyonlarla ve etkili araçlarla donatılmış binalara tıkıldığını söylüyor. Hazırlıkların daima gizlendiği ve yayınlanmadığı, hataların hasıraltı edildiği belirtiliyor.

Televizyonun balyozla unufak edildiği ve yakıldığı video, kirli yerel ve küresel siyasete ve hatta onun araçlarına sert bir tavır takınıyor.

Şarkının sözleri şöyle başlıyor:

“Özgürüm

Evet, özgürüm

Sizin tahriklerinizden

Benim beynimi yıkayamazsınız

Sizin bir probleminiz var

Özgürüm

Evet, özgürüm

Toplumdan

Beni kontrol edemezsiniz

Ben bir firariyim”

SÖZCÜ