Barış Pehlivan anlattı: Sedat Peker, kamikaze dalışı yapabilir

Barış Pehlivan, Halk TV'de Gökmen Karadağ ile Açıkça programıda organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yakın çevresiyle yaptığı görüşmeyi aktardı. Pehlivan, Sedat Peker'in yakın çevresine "Sonu nasıl biter bilmiyorum. Ancak seçim öncesi Japon intihar pilotları gibi galiba bir hamle yapacağız gibi görünüyor" dediğini söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Mayıs 2022 13:16

Dubai'nin izin vermemesi nedeniyle video yayınlamayan çete lideri Sedat Peker'in yakın çevresiyle görüştüğünü söyleyen Barış Pehlivan, 'Seçim öncesi Sedat Peker'den helalleşme videosu gelir mi?' sorusuna yanıt aldığını söyledi.

'Bir hamle yapacağız'

Pehlivan, Sedat Peker'in çevresine "Şu an için bu dünyada tek isteğim video çekmek ve kalan işimi tamamlamak. Ben tek başıma bu kadar mücadele veriyorum. Benim anlatacaklarımının etkisinden herkes faydalanacak. Pasaportum yok, kırmızı bültenle ilgili bir karar var. Hareket edemiyorum. Ben işimi bitirmek istiyorum. Bakın ben üzerime düşeni bitireceğim. Sonu nasıl biter bilmiyorum. Ben video çekersem bugün deport edileceğimi biliyorum. Sonu nasıl biter bilmiyorum. Ancak seçim öncesi Japon intihar pilotları gibi galiba bir hamle (kamikaze*) yapacağız gibi görünüyor" diye konuştuğunu aktardı.

Aylar sonra ilk paylaşım

Birleşik Arap Emirlikleri'nin sosyal medyada paylaşım kısıtlaması getirdiği Sedat Peker, 5 ay aradan sonra ilk kez Twitter hesabından Alevilik ile ilgili paylaşımları retweetlemişti. Suç örgütü liderliği suçlamasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker'e konan yasağın gevşetileceği, seçim öncesi ise konuşacağı iddia edilmişti.

Peker, 24 Nisan'da Twitter hesabından, Alevilere yönelik ayrımcı söylemleri kınayan tweetleri retweet'lemişti.

*Kamikaze: İkinci Dünya Savaşı'nda Japonya'nın Amerikan donanmasına karşı kullanılan patlayıcı yüklü intihar uçaklarına verilen isim.