Balyoz’da Gerekçeli Karar!

Balyoz Ana Davası'nda gerekçeli karar açıklandıSanıklarının tümüne beraat kararı verilen Balyoz ana davası’nda gerekçeli karar açıklandı.“Balyoz Planı” davasının gerekçeli kararında, “İllegal faaliyet gösterdiği...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Balyoz’da Gerekçeli Karar!

Balyoz Ana Davası'nda gerekçeli karar açıklandı

Sanıklarının tümüne beraat kararı verilen Balyoz ana davası’nda gerekçeli karar açıklandı.

“Balyoz Planı” davasının gerekçeli kararında, “İllegal faaliyet gösterdiği iddia edilen sanıkların, gizli olarak bir araya gelip görüşme imkanları varken, kendileri dışında pek çok kişinin katıldığı bir seminer düzenlemeleri, düzenlenen bu seminerde darbe planlarından söz etmeleri, üstelik de ‘gizlilik ve güvenlik’ kuralına tamamen aykırı olarak seminer konuşmalarını aleyhlerine delil oluşturacak şekilde kayda alıp saklamaları, hayatın olağan akışına uygun bulunmamıştır” ifadelerine yer verildi.

“Balyoz Planı” davasının gerekçeli kararında, “Aleyhine darbe girişiminde bulunulduğu iddia edilen hükümet 2002 yılı kasım ayında yapılan seçimle ilk kez iktidara gelmiştir. Seminerin yapıldığı tarih itibarıyla hükümet henüz 4 aydır görevde olup, 4 ay gibi kısa bir sürede hükümetin icraatlarını göstermesi ve bu icraatlardan rahatsız olunarak darbe planı hazırlanması da mantıklı bulunmamıştır” ifadesine yer verildi.