Bakan Akar talimat vermişti: Orduevleri sağlık çalışanlarının hizmetine açıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatıyla bazı orduevi ve misafirhanelerdeki boş odaların sağlık çalışanlarının hizmete açıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Nisan 2020 16:38
Bakan Akar talimat vermişti: Orduevleri sağlık çalışanlarının hizmetine açıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatıyla, bazı orduevleri ve askeri misafirhaneler, yeni tip coronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına hizmet vermeye başladı.

Edinilen bilgiye göre, Milli Savunma Bakanlığı tarafından Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler yurt içi ve sınır ötesindeki birliklerde uygulanıyor.

Bakanlık tarafından alınan tedbirler kapsamında birlik, karargah ve kurumlara ziyaretçi alınmayacağı, orduevleri ve misafirhanelere, görevli personel ile mücbir sebepler için konaklayanlar haricinde kimse kabul edilmeyeceği açıklanmıştı.

Bu kapsamda belirlenen orduevi ve misafirhanelerdeki boş odalar Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatıyla sağlık çalışanlarının hizmetine açıldı.

Selimiye Astsubay Orduevi, deniz ve hava harp okullarının misafirhaneleri, Büyükçekmece Orduevi'nde toplam 254 oda özel olarak sağlık çalışanlarına ayrıldı.

Sağlık çalışanlarının söz konusu uygulamadan yararlanmaya başladığı öğrenildi.