Bahçeli'ye koruma altındaki 'caretta caretta' parçasından tespih hediyesi

Bahçeli'ye koruma altındaki 'caretta caretta' parçasından tespih hediyesi

Bahçeli için yapılan tespihte habbeler için büyük köpekbalığı fosili, imame için su aygırı, fren için balina dişi, ayraç ve duraklar için kılıç balığı kılıcı, sistem arası habbeler için deniz kaplumbağası, hitame ve sarkaç için mors dişi özü ve minesi kul

MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Sanat-ı Tesbih hediye etti. 

MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, Antalya’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Aydın, Bir süre MHP lideri Bahçeli ile sohbet etti. Ardından MHP İl Başkan Aydın, Bahçeli’ye Tesbih Ustası Aydoğan Kargacıoğlu tarafından yapılan Sanat-ı Tesbih hediye etti. 

Özel olarak hazırlanan tesbihte habbeler için büyük köpekbalığı fosili, imame için su aygırı, fren için balina dişi, ayraç ve duraklar için kılıç balığı kılıcı, sistem arası habbeler için deniz kaplumbağası. hitame ve sarkaç içinde mors dişi özü ve minesi kullanıldı. 

MHP İl Başkan Aydın, “Liderimiz Devlet Bahçeli, Antalya’da Kastamonu adına verdiğimiz hediyemizi kabul ederek bizleri onurlandırdı. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi. 

Dikkat çeken 'caretta caretta' detayı

Tesbihin yapımında kullanılan 6 hayvandan biri olan deniz kaplumbağası, yani caretta caretta'ların koruma altında olması dikkat çekti.

habbe-tespih.jpg

İHA