Anne Oğul Balıkesir'den İzmir'e Kız Kaçırdı

Günlerdir sosyal medyada ‘#GizemNerede?’ hashtag’iyle bulunması için kampanya başlatılan Gizem'i, eski nişanlısının kaçırdığı ortaya çıktıBalıkesir’in Kepsut İlçesi’nde, hafta başında işyerinden kaçırılan...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Anne Oğul Balıkesir'den İzmir'e Kız Kaçırdı

Günlerdir sosyal medyada ‘#GizemNerede?’ hashtag’iyle bulunması için kampanya başlatılan Gizem'i, eski nişanlısının kaçırdığı ortaya çıktı

Balıkesir’in Kepsut İlçesi’nde, hafta başında işyerinden kaçırılan 23 yaşındaki Gizem B., zorla tutulduğu eve yapılan baskınla kurtarıldı. Günlerdir sosyal medyada ‘#GizemNerede?’ hashtag’iyle bulunması için kampanya başlatılan genç kadının kaçırılmasının altından korku filmi gibi olaylar ağı çıktı.

İddiaya göre, Gizem’in psikolojik taciz ve tehdit nedeniyle S.Ş.’den ayrılmasının ardından başlayan kâbus şöyle yaşandı: Pazartesi akşamı genç kadının işyerine giden S.Ş. ve annesi H.A., konuşmak istediklerini söyledi. Yanında annesi olduğu için talebi kabul eden Gizem, otomobiline aldığı anne-oğulla ailesinin yaşadığı eve doğru yola çıktı.

Bir süre sonra H.A., midesinin bulandığını söyleyerek Gizem’den aracı durdurmasını istedi. Anne araçtan inince arka koltuktaki S.Ş., eterli peçeteyle genç kadını bayılttı.

İZMİR’E KAÇIRDILAR

Anne-oğul, bayılttıkları Gizem B.’yi çağırdıkları Y.M.Ö.’nün aracıyla İzmir Buca’daki akrabaları K.D.’nin evine götürdü. K.D.’ye “Gizem kız arkadaşım, evleneceğiz. Ailesi izin vermediği için kaçırdım” diyen S.Ş., genç kadını da konuşmaması için tehdit etti. Ancak Gizem, bir fırsatını bulup K.D.’nin ablası H.D.’ye olayın içyüzünü anlattı.

Durumu öğrenen K.D. de Gizem’e “Merak etme. Benim de kızım var” dedi. K.D.’nin polisi aradığını anlayan S.Ş. ise Y.M.Ö. ile genç kadını başka bir yere kaçırmak istedi. Ancak K.D., Gizem’i bir odaya kilitleyerek buna engel oldu. S.Ş. ve arkadaşı Y.M.Ö. kapıyı zorla açmak istediği sırada polis eve baskın yaptı.

2 zanlı arka pencereden kaçtı, polis Gizem B.’yi karakola götürmek için ekip otosuna bindirdi. Karakol yolunda S.Ş. ve Y.M.Ö.’yü gören Gizem’in uyardığı polis, 2 zanlıyı yakaladı. Gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen S.Ş. ve arkadaşı Y.M.Ö. tutuklanırken, anne serbest bırakıldı.