Alev alev yanan kamyonet iş yerine girdi

Alev alev yanan kamyonet iş yerine girdi
Adana'da Murat Zont yönetimindeki 01 GS 162 plakalı kamyonetin kasasındaki atık kağıtlar, henüz bilinmeyen bir nedenle alev aldı. Dumanları fark edince paniğe kapılan sürücü fren yerine gaza basınca, cadde üzerinde bulunan oto...

Adana'da Murat Zont yönetimindeki 01 GS 162 plakalı kamyonetin kasasındaki atık kağıtlar, henüz bilinmeyen bir nedenle alev aldı. Dumanları fark edince paniğe kapılan sürücü fren yerine gaza basınca, cadde üzerinde bulunan oto yıkama işyerine girdi. İşyeri çalışanları otomobil yıkadıkları tazyikli su ile alevlere müdahale etti.

Merkez Seyhan İlçesi Ova Mahallesi'ndeki Şakirpaşa Caddesi üzerinde bulunan geri dönüşüm deposunda çalışan Murat Zont, toplanan atık kağıtları fabrikaya götürmek için kamyonetine yükleyip yola çıktı. Caddede bir süre ilerleyen Zont'un, yanından geçen vatandaşlar, "Kamyonetin yanıyor" diye bağırarak uyarıda bulundu. Aynadan kamyonetin arkasına bakan Zont, kasadaki atık kağıtların alev topu haline geldiğini gördü. Paniğe kapılan Murat Zont, fren yerine gaza basınca, kamyonet daha da hızlandı. Murat Zont, son çare olarak cadde üzerinde bulunan bir oto yıkama işyerine girdi. İşyeri çalışanları, otomobil yıkadıkları tazyikli su ile alevlere müdahale etti. Kamyonetin kasasında yanan atık kağıtlar, tazyikli su ile söndürüldü, ancak kamyonet alevlerden hasar gördü. Kamyondaki yangın ve söndürme çabaları da vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.