AKP'nin adayı 'dolandırıcılık' sanığı çıktı!

AKP’nin Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın’ın “kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık”, “resmi belgede sahtecilik”, “gerçeğe aykırı belge düzenleme” suçlarından Çorum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı ortaya çıktı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
AKP'nin adayı 'dolandırıcılık' sanığı çıktı!

İddiaya göre, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün davacı olduğu soruşturmada savcının mütaalasında AKP adayı Halil İbrahim Aşgın’ın, hazırlanan sahte evrakları kuruma fatura edip kamu kurumunu zarara uğrattığı belirtildi.

Aşgın’ın avukatı Fatih Maden de yaptığı açıklamada, “İstihdam garantili kurslardan, müvekkilim, İŞKUR’dan kurs düzenlemesi almış, bu işleri başarıyla gerçekleştirmiş ve kendisine teşekkür de edilmiştir. Daha sonra mevzuat eksikliklerinden kaynaklı sorunlar nedeniyle inceleme yapılmış, 2014 yılındaki müfettiş incelemesi sonucu iş bu aşamaya gelmiştir. Eksikliklerin temeli daha çok usule yöneliktir” dedi.

Aynı zamanda Ensar Vakfı Çorum Şubesi’nin eski başkanı da olan Halil İbrahim Aşgın, 12 Şubat’ta tekrar hâkim karşısına çıkacak.