AKP'lilere koronavirüs testinde de ayrıcalık

AKP'lilere koronavirüs testinde de ayrıcalık
Şanlıurfa'da yapılan koronavirüs test sonuçları 4 ile 6 gün arasında belli olurken, AKP'li belediye başkanı, il başkanı, kadın ve gençlik kolları başkanlarının testleri ise 10 saatte belli oldu.

Sözcü'de yer alan habere göre; sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan yüzlerce yurttaş, kendilerine yapılan testlerin açıklanmamasına tepki gösterdi. Test yaptırdıktan sonra günlük aktivitelerini sürdüren, toplu taşıma araçlarına binen, işe giden yurtttaşlar hastalığı onlarca kişiye bulaştırdıklarını belirtti.

Test sonuçlarını paylaşan Velat Akuş, “07.08.2020 tarihinde yapmış olduğum COVID-19 test sonucu bugün (11.08.2020) çıktı. 4 gündür sonucu beklerken çalışmaya devam ettim. Ve şu an insanlarla dolu şehir otobüsüyle eve gidiyorum. İşte sözünü ettikleri corona virüsüne karşı önlem, tedbir, mücadele budur” ifadesini kullandı.

Tahir Kalkan isimli yurttaş ise tepkisini şöyle dile getirdi:

“Buradan tüm yetkililere sesleniyorum. Bu saatten sonra test sonucu çıksa da, çıkmasa da vereceğiniz hiçbir tedaviyi kabul etmiyorum. Evden çıkmıyorum, kimseyi de eve almıyorum. Kendimizi Allah'a emanet ediyoruz. Sizlerden hiçbir talebimiz yok. Hakkımızı helal etmiyoruz”

AKP'lilere VIP test

Yurttaşlar  bu sıkıntıları yaşarken, AKP'li yöneticilerin VIP test hizmeti aldıkları ortaya çıktı. AKP'li Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AKP İl Başkanı Bahattin Yıldız, Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven ve Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Uğur Korkmaz'ın test numuneleri pandemi hastanesi yerine, öğlen 12.10 ile 12.27 saatleri arasında Şanlıurfa Karaköprü İlçe Sağlık Müdürlüğünde alındı. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi laboratuvarında aynı gün saat 22.00'de sonuçlandı.

AKP Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Uğur Korkmaz'ın test sonucu şöyle:

test.jpg

 

Etiketler :