AKP'li Külünk, İBB sanıp bakanlığı yerden yere vurdu

AKP'li Metin Külünk, İBB tarafından işletildiğini sandığı ancak aslında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı TCDD tarafından işletilen Marmaray'ı yerden yere vurdu.

Marmaray’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı TCDD tarafından işletilmesine rağmen, eski AKP milletvekili Metin Külünk, Twitter'dan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni hedef göstererek "İBB şu an çalışmıyor" dedi. İBB'ye yaptığını sandığı eleştirileriyle AKP'yi yerden yere vuran Külünk, "Resmen ölüme yolculuk gibi bir yolculuk" dedi.

Eski AKP’li vekil Metin Külünk Twitter hesabından Marmaray istasyonunun Covid-19 salgınına rağmen kalabalık olan videosunu paylaştı. Marmaray’ı TCDD’nin işlettiğini unutan Külünk, “Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır!” diye yazdı.

"Burası İstanbul/Marmaray. Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır"

AKP'li Külünk paylaşımında, “Burası İstanbul/Marmaray. Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır! Kamu ve yerel yöneticilerin çok başarılı yönetilen bir süreçte sorumluluklarının daha da farkında olarak ve tehlikenin henüz geçmediğini unutmadan hükümetimizin titizliğine ayak uydurmaları gerekmektedir” diye yazdı.

"Herkes risk altında"

Külünk’ün Twitter hesabından yayınlanan görüntüleri çeken kişi, videoda “Görüyorsunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi şu an çalışmıyor. Görmüş olduğunuz herkes şu an risk altında. Resmen ölüme yolculuk gibi bir yolculuk var şu anda. İnsanlar burada üst üste, sosyal mesafe diye bir şey yok. Belediyeciliği bu kadar kötü yapan, bu kadar kötü yönetimin içerisinde olduğunu görüyorsunuz.” dedi.

İBB yanıt verdi: TCDD ile iletişime geçmenizi rica ederiz

İBB Beyaz Masa’dan AKP’li Metin Külünk’e Marmaray’ın işletmesinin TCDD olduğunu hatırlatan şu mesaj atıldı:

“Metin Bey Merhaba, Marmaray işletmesi Ulaştırma Bakanlığı TCDD tarafından yapılmakta olup, [@Marmaraytcdd] ile iletişime geçmenizi rica ederiz. İyi günler dileriz.”

screenshot-16-003.png

TCDD açıklama yaptı, Külünk retweet ile yetindi

Külünk, söz konusu İBB olunca kullandığı sert cümleleri TCDD'nin açıklaması sonrası kullanmadı ve açıklamayı retweetlemekle yetindi.

TCDD açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Dün geceden beri İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle deniz ve kara ulaşımında aksamalar oluşmaktadır.  Özellikle 16.00 ile 16.45 saatleri arasında sis nedeniyle deniz ulaşımı durduğundan Marmaray’da anlık yolcu yoğunluğu meydana gelmiştir.

Bu nedenle saat 16.00 ile 19.30 saatleri arasında yoğunluğun fazla olduğu Yenikapı ile Söğütlüçeşme arasında 2 ek dizi, Pendik-Yenikapı arasında ise 2 ek dizi sürekli işletilmiştir. Ayrıca vatandaşlarımız sosyal mesafeye uymaları için uyarılmıştır. İyi günler dileriz.

screenshot-21-002.png

Marmaray, TCDD tarafından işletiliyor. Marmaray’ın resmi internet sitesi marmaray.gov.tr’de “Marmaray’ı kim işletir?” sorusuna “TCDD Marmaray İstasyon ve altyapısından sorumludur. TCDD Taşımacılık A.Ş. Marmaray trenlerini işletir.” yanıtı veriliyor.

Etiketler :