AKP'li Belediye, Yeniden Refah'ın Pankartlarını Söktü

Yeniden Refah Partisi Elazığ Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Erhun Karakuş, parti adayı Faruk Septioğlu’nun belediye binasına yakın bir yere astığı 'Ahlak Yoksa Yolsuzluk Vardır' yazılı pankartın Elazığ Belediyesi tarafından kaldırılmasına tepki gösterdi.

Elazığ’da Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Faruk Septioğlu’nun, Elazığ Belediyesi’ne yakın bir yere asılan “Ahlak Yoksa Yolsuzluk Vardır” yazılı pankart yasak olduğu gerekçesiyle indirildi.

Yeniden Refah Partisi Elazığ Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Erhun Karakuş, parti adayı Faruk Septioğlu’nun belediye binasına yakın bir yere astığı "Ahlak Yoksa Yolsuzluk Vardır" yazılı pankartın kaldırılmasına tepki gösterdi. Karakuş, “Sökülen pankartımızın hemen 2 metre yanında başka bir partiye ait bir pankart var. Ona dokunulmadan Faruk Septioğlu’na ait pankartlar hunharca sökülerek toplatılmıştır. Mitingimiz iptal edildiğinde sorduğumuz soruyu bugün tekrar soruyoruz; neden korkuyorsunuz" dedi.

elazig-pankart.jpeg

Duruma tepki gösteren Yeniden Refah Partisi Elazığ Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Avukat Erhun Karakuş, şunları söyledi:

"Hepinizin malum olduğu üzere geçtiğimiz hafta AK Parti'nin miting yapmış olduğu alanda miting yapma talebimiz engellendi ve buranın miting alanı olmadığı için talebimiz reddedildi. Bugün ise daha farklı bir skandalla daha farklı bir ikili uygulamayla karşı karşıyayız. İl Gençlik Kolları teşkilatımız tarafından dün gece şehrin dört bir tarafına asılan pankartlarımızın bir kısmı saat 04.20 sıralarında herkesin sahur yaptığı bir zaman diliminde toplatılmıştır. Bilin bakalım bu pankartlarımızı kim topladı? Elazığ Belediyesi zabıta ekipleri tarafından resmi araçla gelinerek pankartlarımız toplatılmıştır. Sökülen pankartımızın hemen 2 metre yanında başka bir partiye ait bir pankart var. Ona dokunulmadan Faruk Septioğlu’na ait pankartlar hunharca sökülerek toplatılmıştır.

Mitingimiz iptal edildiğinde sorduğumuz soruyu bugün tekrar soruyoruz; neden korkuyorsunuz."

AKP'li Belediye, Yeniden Refah'ın Pankartlarını Söktü

Etiketler :