AKP'li başkandan çok konuşulacak çoban açılımı

AKP'li başkandan çok konuşulacak çoban açılımı
AKP Seydikemer Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Yakup Otgöz, '''Profesörün oyuyla dağdaki çobanın oyu bir mi?' diyenlere söylüyorum. Çobanın oyu daha önemli. Çünkü kafasına göre nereye oy vereceğini biliyor, oyunu değiştirebiliyor" dedi.

AKP Seydikemer Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Yakup Otgöz, Seçim çalışmaları kapsamında Atlıdere mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Gerçek Fethiye'nin aktardığına göre Otgöz, '''Profesörün oyuyla dağdaki çobanın oyu bir mi?' diyenlere söylüyorum. Çobanın oyu daha önemli. Çünkü kafasına göre nereye oy vereceğini biliyor, oyunu değiştirebiliyor. Ama profesör belirli yere veriyor. Profesör yolunu hiç değiştirmiyor. Ama bizim çobanımız ülkenin şartlarına göre oyunu değiştiriyor'' dedi.

Manken ve oyuncu Aysun Kayacı 2008 yılında televizyonda yaptığı programda yıllarca sürecek bir polemiğini fitilini ateşlemişti. Kayacı, "Ben vergi veriyorum niye vergisini vermeyen, çok özür dilerim herkes üstüme gelecek ama kalıp olarak söylüyorum, 'dağdaki çoban'la benim oyum eşit mesela. Niye? Hiç vergisini vermeyen biriyle niye benim oyum eşit. O benim kadar duyarlı benim kadar sorumluluk sahibi bir şekilde yaklaşıyor mu acaba" diye konuşmuştu.

Kayacı'ya program partneri Müjde Ar, "O zaman en çok vergiyi veren 60 tane oy versin. Öyle şey olur mu?" diyerek karşı çıkmıştı.

Ülkeyi terk etti

Sözlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidar medyası tarafından hedefe oturtulan Kayacı Türkiye'yi terk edip Londra'ya yerleşti. O günden bu yana kameralar önüne çıkmayan Kayacı, sosyal medya da kullanmıyor.

Etiketler :