AKP’Lİ ADAY REZİL İLANI SAVUNDU

Skandal 'Olmasaydı da olurduk' ilanını veren ve AKP'den aday olan isim o ilanı savundu.Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da bir gazetede yayınlanan ve tepki çeken ‘Olmasaydı da olurduk’ ilanını veren...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
AKP’Lİ ADAY REZİL İLANI SAVUNDU

Skandal 'Olmasaydı da olurduk' ilanını veren ve AKP'den aday olan isim o ilanı savundu.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da bir gazetede yayınlanan ve tepki çeken ‘Olmasaydı da olurduk’ ilanını veren derginin sahibi, Uşak’ta AKP’den ikinci sıradan milletvekili adayı gösterilen mimar Eyüp Gökhan Özekin, seçim çalışmaları için Uşak’a geldi.Uşak’a Cumhurbaşkanı ve başbakanın selamlarını getirdiğini belirten Eyüp Gökhan Özekin hoşgörülü, sevgi dolu ve tahammüllü bir seçim kampanyası olmasını diledi. Bu sırada bazı partililerin “Basına soru sordurmayalım” demesi dikkati çekti. Ancak, sorular ardı ardına gelince Özekin cevap vermek durumunda kaldı.

‘İLAN KOÇ GRUBUNA CEVAPTI’

Kendisini ‘Recep Tayyip Erdoğan ‘ın 2023 hedefine, Nizami Alem ve İslam birliği davasına motive olmuş bir insan’ olarak tanımlayan Özekin şunları söyledi:“İslam aleminin o eski şanlı dönemine dönmek için, Başbakanımızın dediği gibi, ‘Bu bayrak düştüğü yerden kalkacak.’ Bu bayrak da Anadolu topraklarında düştü, buradan sıçramaya başlayacağız. Dolayısıyla güçlü Türkiye’ye inanan, milliyetçi, muhafazakar ve vatansever insanlarız. Öyle medyada ifade edildiği gibi bir öcü, bir canavar değiliz. Zaten burada karşınızdayım, seçim kampanyası boyunca da Uşak’ta olacağım. Milliyetçi ve dindar insanlarız. Koç Grubu vakti zamanında bütün gazetelere bir ilan verdi. O ilanda ‘Olmasaydın olmazdık’ gibi bir ifade vardı. Milliyetçi insanlar olarak baktığınızda topyekün bir Türk Milleti’nin bir kişinin olup olmamasına bağlı bir kaderinin olması bizim milli hislerimize göre doğru bir yaklaşım değil diye düşünerek, milli gerekçelerle Koç grubuna bir itiraz etme motivasyonuna sahip olduk. Buna karşı Koç grubuna milli gerekçelerle cevap vermemiz gerekiyorsa, dini gerekçelerle de bir cevap vermemiz gerektiğini düşündük ve Koç grubuna karşı bir cevap verdik. ‘ Atatürk ‘e hakaret etti. Atatürk’e böyle şey yaptı’ deniliyor. Burada bir sürü yalan söyleniyor. Atatürk’e bir tane hakaretimi bulup çıkartamazlar. Öyle bir hakaret, küfür yok. Biz yalnızca ilan verdik.”