AKP'den 'Yeşil top' için yeni karar

AKP'den 'Yeşil top' için yeni karar
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın çağrısıyla sosyal medyada başlatılan 'Yeşil toplu' hesap kampanyası sona erdirildi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal bugün yaptığı açıklamada "etik kurallara uyan, milli hesaplar" diye adlandırılan ancak çok sayıda tecavüz ve ölüm tehdidinde bulunan paylaşımlara imza atan 'Yeşil toplu hesap' kampanyasının 'amacına ulaştığı için' sona erdirildiğini açıkladı.

Ünal şunları söyledi:

"1 Mayıs 2020 tarihinde başlattığımız “Etik Farkındalık” çalışması “Dijital Farkındalık” çalışmamızın 10 Haziran 2020’de başlaması ile sona ermiştir.

40 gün süren “Etik farkındalık” çalışmamızda küfür, hakaret ve dezenformasyonu görünür kılmak için kullandığımız “Yeşil Küre” görevini başarıyla tamamlamıştır.

Hakareti, küfürü, saldırganlığı, kısaca etik olmayan paylaşımları kamuoyu gündemine taşıyarak tartışılmasını sağlamış ve dezenformasyonla mücadelede turnusol etkisi oluşturmuştur.

Bu amaçlarla kullanılan “Yeşil Küre” üzerinden “Etik Farkındalık” çalışmasına hakaret, küfür ve aşağılamada bulunanlar da  ayrıca bir çalışmanın konusu olmalıdır. Gönüllü olarak “Etik Farkındalık” çalışmamıza katılanlara gönülden teşekkür ederim."

Etiketler :