Halk TV Canlı Yayın
"AKP'de kabineden medyaya köklü değişiklikler yapılacak"
23 Haziran hezimeti sonrası AKP'de kabinede değişikliği iddiaları kulislerde konuşulmaya başlandı. HaberTürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, "Ben AK Partili yetkililer ile temas ettim. Temaslarımdan çıkardığım sonuç mesajın alındığı yönünde." dedi.

HaberTürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, "Bir kere büyük değişiklikler olmak zorunda. Yapılır, yapılmaz konusunda değilim. Ben AK Partili yetkililer ile temas ettim. Temaslarımdan çıkardığım sonuç mesajın alındığı yönünde. Bunun gereği yapılacak mı, ne zaman yapılacak, beklentileri karşılayacak mı bunlar merak ediliyor" dedi.

Parti tabanının büyük değişiklikler beklediğini söyleyen Aydemir, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Pansuman için birkaç isim değişikliği olursa yeterli olur mu, bir kere parti tabanında bir beklenti var. Büyük bir değişim olmalı, sadece isimler değil siyaset dili de değişmeli. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde AK Parti şunu gördü; bu siyaset dili AK Parti’ye kaybettiriyor. Siyaset dilini medya dilinden ayırmıyorum. AK Parti’yi destekleyen medya gruplarında kullanılan dil, söylemler de siyaseti etkiliyor. Buralarda değişim yapılması gerekiyor. Kabine yapısında, parti teşkilatında, seçmenle cumhurbaşkanının etkileşiminde değişiklik olacak. Belki cumhurbaşkanı yardımcılarının sayısını arttırarak bu etkileşimi sağlayacak bir mekanizma kurulması tartışılıyor. Meseleleri hafifleterek veya hiçleştirerek bir sonuç alınamayacağını AK Parti çok net anlamış durumda. Seçim sonuçları analiz ediliyor, raporlar hazırlandı. Cumhurbaşkanı'nın Anadolu ziyaretleri sonrası düğmeye basacağını düşünüyorum. Köklü değişiklikler yapılacak. Parti içinde yapılan değişiklikler yeni oluşumlara yelken açılmasına neden olabilir"