AKP Mitinginde Başörtülü Kadına Darp

AKP'nin Ağrı'da düzenlediği miting alanına giren bir kadın, zafer işareti yapınca darp edilerek gözaltına alındı.Sözcü'nün haberine göre;Gezi eylemleri sürecinde AKP Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Başörtülü...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
AKP Mitinginde Başörtülü Kadına Darp

AKP'nin Ağrı'da düzenlediği miting alanına giren bir kadın, zafer işareti yapınca darp edilerek gözaltına alındı.

Sözcü'nün haberine göre;

Gezi eylemleri sürecinde AKP Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Başörtülü kadınları darp ettiler” sözleri ile, mağduriyet yaratılmak istenerek Gezi direnişi çarpıtılmaya çalışılmıştı. Seçim sürecinde ise HDP’yi toplum üzerinde baskı kurmakla suçlayan AKP, Başbakan Davutoğlu’nun Ağrı mitinginde protesto hakkını kullanan başörtülü bir kadını, Başbakan Davutoğlu’nun korumalarının eliyle darp etti.

AKP’nin Ağrı mitingi beklenen ilgi görmediği için henüz başlamazken, miting alanına giren bir kadın zafer işareti yapınca polis ve Davutoğlu’nun korumaları tarafından darp edildi. Günlerdir propagandasının yapıldığı ve resmi araçların Ağrı Valiliği’nin talimatı ile tahsis edildiği mitinge gelen başörtülü genç kadın, alanda zafer işareti yapınca polis ve Davutoğlu’nun korumaları tarafından yerde sürüklendi. Alandan çıkarılan kadın gözaltına alındı.