Halk TV Canlı Yayın
Araştırmacı gazeteci Murat Ağırel, İBB’nin AKP'li yönetim döneminde düzenlenen konserler kapsamında sanatçılara kaşe bedeli olarak verilen milyonları Halk TV ekranlarında Cüneyt Akman’ın programı Zamanın Ruhu’da açıkladı.

Cüneyt Akman ile Zamanın Ruhu programına konuk olan araştırmacı gazeteci Murat Ağırel, önemli dosyaları bir bir açıklamaya devam ediyor. Ağırel son olarak, İBB'nin AKP'li yıllarında düzenlenen konserler kapsamında Emel Sayın ve diğer birçok sanatçıya kaşe bedeli olarak milyonlarca liranın akıtıldığını açıkladı.

Ağırel, listeleri araştırmaya devam ettiğini de açıklarken, sadece Emel Sayın'ın 9 kez bu şekilde paralar aldığını belirtti.

Murat Ağırel şöyle konuştu:

Sayın Cumhurbaşkanının davetlerinde olan ünlü isimler çok çok ciddi miktarlarda para alıyorlar. Öğrenince bu isimlerin aldıkları miktarları hayal kırıklığına uğradım. Bu isimlerden biri. Çocukluğumuzda hepimizin hayali olan Emel Sayın.

 

İBB’den 2017 yılı içerisinde kaşe bedeli olarak milyonlarca para almış. Konserler vermiş; her konserinde 100 bin, 150 bin ve giderek artarak art arda para almaya devam etmiş. Benim tespit ettiğim ve Emel Sayın’ın aldığı 9 tane bu şekilde alımı var. Ama daha fazlasını bulmak için konunun üstüne gidiyorum liste çok kabarık tek Emel Sayın yok.