ADAY GÖSTERİLMEYEN FERHAT TUNÇ’TAN HDP’YE SİTEM

HDP’den Tunceli milletvekilliği için adaylık başvurusu yapan şarkıcı Ferhat Tunç, listede yer almayınca sitem etti. HDP, Ferhat Tunç’un yerine Alican Ünlü ve Edibe Şahin’i aday gösterdi.Twitter üzerinden açıklamada bulunan...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
ADAY GÖSTERİLMEYEN FERHAT TUNÇ’TAN HDP’YE SİTEM

HDP’den Tunceli milletvekilliği için adaylık başvurusu yapan şarkıcı Ferhat Tunç, listede yer almayınca sitem etti. HDP, Ferhat Tunç’un yerine Alican Ünlü ve Edibe Şahin’i aday gösterdi.

Twitter üzerinden açıklamada bulunan Tunç, “Bu konuda kimseye kırgın ve kızgın değilim. “Siyasetin cilvesi” diye tabir edilen şeyin ne olduğunu bende yaşayarak öğrenmiş oluyorum” dedi.

Tunceli’den aday gösterilmeyen Ferhat Tunç şunları yazdı:

1- Bilindiği gibi Dersimden milletvekilliği aday adaylık başvurusu yapmıştım. Demokratik mücadelede halka hizmet etmenin bir gereğiydi bu.

2- Partimiz göstermedi.Mücadele ahlakım ve halkımın bana öğrettiği anlayışın gereği olarak bana düşen,bu kararı saygıyla karşılamak olacak.

3- Hayatımı ortaya koyarak verdiğim mücadele adına bir ödül beklentisi içinde değilim. Bu Mücadele’de bir sıra neferi olmayı sürdüreceğim

4- Aday adaylık sürecinde Dersim başta olmak üzere, benden desteğini ve sevgisini esirgemeyen değerli halkımıza içten şükranlarımı sunarım

5-Benim Milletvekili adayı olarak gösterilmemiş olmam, Partimizin barajı aşarak seçimde büyük bir zaferle çıkmasından daha önemli değildir

6- Makam ve mevki peşinde koşan biri değilim, olamam da… Hayatımın en büyük makamı halkımızın yüreğinde bana sevgiyle açtığı yerdir.

7-Bu konuda kimseye kırgın ve kızgın değilim. “Siyasetin cilvesi” diye tabir edilen şeyin ne olduğunu bende yaşayarak öğrenmiş oluyorum.

8-Halkıma ve onun IŞİD Barbarlığına direnen yiğit evlatlarına verilmiş sözüm var. Sözümün ve değerlerimin arkasında durmaya devam edeceğim

9-Dersim için tarihi gördüğüm bu seçimlerde dersim halkı üzerine düşeni yapacak ve kendi çocuklarına sahip çıkacaktır, buna inanıyorum.

10-Gerek demokratik mücadelemizin zaferi gerekse de dersim özgülünde halkımızın umudu olan zaferin kazanılması için hepimize görev düşüyor.

11-Bir sıra neferi dersim sevdalısı olarak gereğini yapacak, aday arkadaşlarımın ve halkımın yanında partimizin zafer için çalışacağım.

12-Bu tarihsel görevi tamamlamak ve zaferle taçlandırmak için, tüm vicdanların uyanma zamanıdır. Xızır Dersimin yâr ve yardımcısı olsun.