ABD, Pakistan Sınırını Bombaladı!

 ABD insansız hava aracının ateşlediği iki füze Afgan sınırındaki Pakistan topraklarına isabet etti.Saldırıda 3 militanın öldürüldüğü açıklandı. Pakistan istihbarat servisinden yapılan açıklamada saldırının Pazartesi...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
ABD, Pakistan Sınırını Bombaladı!

 ABD insansız hava aracının ateşlediği iki füze Afgan sınırındaki Pakistan topraklarına isabet etti.

Saldırıda 3 militanın öldürüldüğü açıklandı. Pakistan istihbarat servisinden yapılan açıklamada saldırının Pazartesi gecesi Kuzey Veziristan gerçekleştirildiği ve ölenlerin kimliklerinin henüz tespit edilemediği açıklandı.

Geçtiğimiz hazirandan bu yana Pakistan Kuzey Veziristan’daki militanlara karşı geniş bir operasyon başlatmış ve 1.200’den fazla militanın öldürüldüğünü açıklamıştı. Taliban ve El-Kaide militanlarına karşı yürütülen operasyonlarda çok sayıda sivilin de öldüğü biliniyor.

Pakistan Dışişleri Bakanı Pazartesi meydana gelen hava saldırısını ülkenin bölgesel hakimiyetinin ve uluslararası hukuka aykırı olduğunu belirterek: “Bu tür olaylar bölgedeki yerel nüfus arasında güvensizlik üretmektedir. Bu tür saldırıların durdurulmasını yönündeki çağrımızı yineliyoruz” dedi.