80 yaşındaki vatandaş Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla karakola götürüldü

80 yaşındaki vatandaş Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla karakola götürüldü

Ankara'da 80 yaşındaki vatandaş sosyal medyada başkalarının yaptığı paylaşımları beğendiği için Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla karakola götürüldü.

Ankara'da coronavirüs salgını nedeniyle evden çıkması yasak olan 80 yaşındaki bir kişi, sosyal medyada başkalarının yaptığı paylaşımı beğendiği için polis tarafından Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek duruma tepki göstererek, "'Virüs kapar mı, yaşı nedeniyle yaşamı tehlikeye girer mi, önemli değil. Önemli olan tek adamın keyfi" dedi.

Ankara’da coronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstüne getirilen yasak dolayısıyla evde kalması gereken 80 yaşındaki bir kişi, Facebook hesabında başkalarının yaptığı paylaşımları beğendi. CHP’li Muharrem erkek’in sosyal medya hesabından paylaştığı ifade tutanağına göre polis, Cumhurbaşkanı’na hakaretle suçlanan kişiyi 5 Nisan’da evinden alıp karakola götürdü. İfadesi alınan kişi, 1940 doğumlu olduğunu belirterek şunları söyledi:

“1994 yılında emekli oldum ve evde kızım ile birlikte kalmaktayım. Ben 1940 doğumluyum ve yaşlıyım. Benim evde canım sıkıldığı için kızım telefona benim kullanmam için Facebook yükledi ve telefonunu bana verdi. Ben de yaşlı olduğum ve vakit geçirmek için akrabaların resimlerini görmek için Facebook’ta açılan profili kullandım.