39 Can Gitti Ama...

ÇANAKKALE'nin Ayvacık İlçesi'nde geçen cumartesi günü 39 kişinin öldüğü mülteci kazasına rağmen bölgede kaçak yoğunluğu hız kesmedi.Kentte akşam başlayarak sabaha kadar süren denetimlerde, Midilli Adası'na geçme hazırlığındaki...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
39 Can Gitti Ama...

ÇANAKKALE'nin Ayvacık İlçesi'nde geçen cumartesi günü 39 kişinin öldüğü mülteci kazasına rağmen bölgede kaçak yoğunluğu hız kesmedi.

Kentte akşam başlayarak sabaha kadar süren denetimlerde, Midilli Adası'na geçme hazırlığındaki 315 mülteci yakalandı.

Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek için en çok kullanılan güzergahlardan Ayvacık sahillerindeki ölümlere rağmen, mültecilerin umut yolculuğu hız kesmiyor. Son olarak geçen cumartesi günü 39 kişinin ölümüyle sonuçlanan felaketin ardından jandarmanın artarak süren denetimlerinde yüzlerce mülteci yakalandı.

Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin dün akşam başlayıp sabaha kadar süren kontrollerinde, Suriye, Afgan ve Fas uyruklu toplam 315 kaçak yakaladı. Organizatör şüphelisi 6 kişi ise gözaltına alındı. Kaçakları taşıyan 4 minibüse el konulup yediemine gönderildi. Yakalanan mülteciler, Ayvacık'taki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.