2 Günde 869 Mülteci Yakalandı

Ayvacık'ta iki günde 869 mülteci yakalandı, 10 organizatör tutuklandı.ÇANAKKALE'nin Ayvacık sahillerinde iki gündür süren denetimlerde yakalanan sığınmacı sayısı 869'a ulaştı. Göçmen kaçakçılığından gözaltına alınan...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
2 Günde 869 Mülteci Yakalandı

Ayvacık'ta iki günde 869 mülteci yakalandı, 10 organizatör tutuklandı.

ÇANAKKALE'nin Ayvacık sahillerinde iki gündür süren denetimlerde yakalanan sığınmacı sayısı 869'a ulaştı. Göçmen kaçakçılığından gözaltına alınan 13 kişiden 10'u ise sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Yasadışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek için organizatörler tarafından Ayvacık sahillerine getirilen mültecilere, jandarma göz açtırmıyor. Sadece göçmen kaçakçılığıyla mücadele için geçen hafta kurulan ve 13 timden oluşan tamamı rütbeli özel birlik, bölgede dün sabahtan itibaren operasyon başlattı. Edremit Körfezi'nde 11'i çocuk 27 kişinin öldüğü facianın yaşandığı gün, Ayvacık sahillerinden Midilli'ye geçmek için hazırlık yapan 362 mülteciyi yakalayan özel birlik, çalışmalarını sonlandırmadı. Ayvacık'a bağlı Behramkale, Gülpınar, Büyükhusun başta olmak üzere sahillerdeki operasyonlar geç saatlere kadar sürdü. Yakalananların sayısı 609'a yükseldi. Bu sabahki operasyonlarda ele geçirilen 260 mülteciyle birlikte iki günde toplam 869 mülteci yakalandı. Ayrıca göçmen kaçakçılığından gözaltına alınan 13 kişiden 10'u sevk edildiği adliyede tutuklandı. Bu sabah gözaltına alının üç organizatörün ise sorgusunun sürdüğü kaydedildi.