14 MART okullar tatil mi? Kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilen 4 kent hangisi? Kar nedeniyle hangi ilçelerde okullar tatil?

14 MART okullar tatil mi? Kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilen 4 kent hangisi? Kar nedeniyle hangi ilçelerde okullar tatil?
Kar yağışı nedeniyle 4 ilin bazı ilçelerinde okullara kar tatili geldi. 14 Mart okullar tatil mi? Kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilen 4 kent hangisi? Kar nedeniyle hangi ilçelerde okullar tatil?

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 4 ilin bazı ilçelerinde eğitime ara verildi. Vatandaşlar hangi ilde ve ilçelerde okulların tatil edildiğini merak ediyor. 14 Mart okullar tatil mi? Kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilen 4 kent hangisi? Kar nedeniyle hangi ilçelerde okullar tatil?

14 MART OKULLAR TATİL Mİ?

Yoğun kar yağışı nedeniyle 4 ilin bazı ilçelerinde 14 Mart Salı günü eğitime ara verildiği bildirildi.

KAR YAĞIŞI NEDENİYLE EĞİTİME ARA VERİLEN 4 KENT HANGİSİ?

Yozgat Valiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Yozgat merkez ve Sorgun ilçesinde köy okulları ile köylerden taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan öğrenciler için kar ve buzlanma tehlikesi nedeniyle 14 Mart Salı günü eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi. Aydıncık ve Çekerek ilçesinde de kar ve buzlanma nedeniyle tüm okulların 14 Mart Salı günü tatil edildiği duyuruldu.Tokat'ın Zile ilçesinde taşımalı okullarda eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir, AA muhabirine, meteorolojik verilere göre yarın ilçede kar yağışının etkili olmasının beklendiğini söyledi.

Yağış nedeniyle ulaşımda aksamaların meydana gelebileceğini belirten Özdemir, "Bu nedenle ilçe genelinde taşımalı eğitim verilen okullarımızda eğitim ve öğretime 14 Mart Salı günü ara verilmiştir" dedi.

KAR NEDENİYLE HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL?

Çorum'un Mecitözü ilçesinde kar ve buzlanma nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi. Mecitözü Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "İlçemiz genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle 14.03.2023 Salı günü bir gün süreyle tüm okullar tatil edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.

Samsun'da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bugün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı, olumsuz hava şartları ve ulaşımda yaşanabilecek olası aksaklıklar nedeniyle Ladik ilçesinin tamamında, Havza ve Kavak ilçelerinde ise taşımalı eğitime 14 Mart Salı ara verildiği bildirildi.

Etiketler :