10 Saatte Ulaşılabildi!

ORDU'da 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’nda tansiyonu yükselince rahatsızlanan 75 yaşındaki Havva Meral'e ulaşabilmek için seferber olan ekipler 2 metrelik karla kaplı yolda 10 saat süren çalışma yaptı.Ordu'nun Kabadüz İlçesi’ne...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
10 Saatte Ulaşılabildi!

ORDU'da 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’nda tansiyonu yükselince rahatsızlanan 75 yaşındaki Havva Meral'e ulaşabilmek için seferber olan ekipler 2 metrelik karla kaplı yolda 10 saat süren çalışma yaptı.

Ordu'nun Kabadüz İlçesi’ne bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası İkidere Obası'nda oğlu 35 yaşındaki Halil Meral ile birlikte oturan tansiyon hastası Havva Meral'in ateş ve tansiyonu yükseldi. Halil Meral, 112 sağlık ekiplerini arayarak yardım istedi. Bunun üzerine Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Kabadüz İlçe Belediyesi karla mücadele ekipleri 2 metrelik karda kar aracı ve iki kepçeyle birlikte Havva Meral’e ulaşabilmek için sefer oldu. 15 kilometrelik yolu 10 saatlik çalışma ardından açan ekipler saat 03.30’da eve ulaşabildi. Ambulansın kar nedeniyle ilerleyememesi nedeniyle evinden alınan Havva Meral, 5 kilometre boyunca greyden ile götürülerek Kabadüz Belediyesi Zabıta aracına nakledildi. Buradan Çambaşı yayla merkezinde bekleyen 112 ambulansına götürülen Havva Meral, sağlık ekiplerinin ambulansın içindeki ilk müdahalen ardından tedavi için Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hayvancılık yaparak geçimini sağlayan, yaz kış iki komşusuyla obada kalan Halil Meral "Annem rahatsızlandı 112'ye haber verdim, sağolsun ekipler geldi hastaneye götürüyoruz" dedi.