1 Milyon TL'lik Soygunda Öldü: Kanlı Soygunda Torunu Gözaltına Alındı

Diyarbakır'da evden 1 milyon liralık altınları çalıp çıkarken karşılaştığı ev sahibi Veysi Akkurt’u (63) itip merdivenden düşmesine ve kaldırıldığı hastanede 6 gün sonra ölmesine neden olan şüpheliler yakalandı. Akkurt’un kız torunu H.A.’nın da aralarında olduğu 7 kişi gözaltına alındı. H.A.’nın, anahtarın kopyasını çıkartarak hırsızlığı birlikte planladığı sevgilisi Ş.E.’ye verdiği ortaya çıktı.

Olay, 25 Şubat akşam saatlerinde Yenişehir ilçesi, Şehitlik Mahallesi’nde meydana geldi. Akşam eşiyle evine dönen Veysi Akkurt, bina içerisinde gördüğü kişilerin, kendisine ait altınların ve bir miktar paranın içinde olduğu çantayı taşıdığını gördü. Akkurt, çantayı şüphelilerin elinden almak istedi.

torununun-sevgilisiyle-planladigi-1-mily-19996.jpg

Bu sırada şüpheliler, Akkurt’u merdivenden iterek kaçtı. Akkurt, merdivenden düşerek başını beton zemine vurdu. İhbarla olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Akkurt, ilk müdahalenin ardından Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

torununun-sevgilisiyle-planladigi-1-mily-19996-5.jpg

Polis ekipleri de olay yerinde ve evde inceleme yaptı. Kapının kilidinin kırık olduğu görüldü. Yapılan incelemede kilidin sonradan kırılarak, anahtarla açılmadığı izlenimi verilmek istendiği ortaya çıktı.

torununun-sevgilisiyle-planladigi-1-mily-19996-2.jpg

Veysi Akkurt, tedavi gördüğü hastanede 1 Mart’ta yaşamını yitirdi. Akkurt’un cenazesi, otopsinin ardından yakınlarına teslim edilerek, Bağlar ilçesinde Yeniköy Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

diyarbakir-torununun-sevgilisiyle-planla-19996-5.jpg

DEDESİNİN EVDEN ÇIKTIĞINI HABER VERMİŞ

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, çevredeki Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ve güvenlik kameralarını inceledi. Ekipler, görüştüğü aile bireylerinden Akkurt'un torunu H.A.'nın da hareketlerinden şüphelendi.

torununun-sevgilisiyle-planladigi-1-mily-19996-3.jpg

H.A.'nın sevgilisi S.E. ile birlikte dedesinin evindeki 1 milyon lira değerindeki altınları ve bir miktar parayı çalmak için plan yaptığı, o evden çıkınca da anahtarı teslim ettiği S.E.’ye haber verdiği ortaya çıktı.

torununun-sevgilisiyle-planladigi-1-mily-19996-4.jpg

Düzenlenen ‘Kukla’ operasyonuyla H.A. ve sevgilisi S.E. ile birlikte toplam 7 şüpheli gözaltına alındı.

torununun-sevgilisiyle-planladigi-1-mily-19996-1.jpg

Şüpheliler, verdikleri ifadede suçlarını itiraf ederek, çaldıkları altınları da gömdüklerini söyledi.

diyarbakir-torununun-sevgilisiyle-planla-19996.jpg

Yapılan çalışmada, altınlar gömüldükleri yerde bulundu.

diyarbakir-torununun-sevgilisiyle-planla-19996-3.jpg

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ederken, olay sonrası kaçmaları, gözaltına alınmaları ve altınların bulunduğu anlar kameraya yansıdı.

diyarbakir-torununun-sevgilisiyle-planla-19996-2.jpg

diyarbakir-torununun-sevgilisiyle-planla-19996-1.jpg

Kaynak:DHA