Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a saldırı!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a saldırı!

Gelecek Partisi yöneticisi Selçuk Özdağ'a evinin önünde sopalı ve silahlı bir saldırı düzenlendi. Özdağ, hastanede tedavi altına alındı. Başından yaralanan Özdağ'ın kafasına 5 dikiş atıldı.

Olayı Twitter hesabında duyuran Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci'nin hesabından "Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ Abimize evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıda bulunulmuştur. Bu aşağılık saldırıyı şiddetle kınıyor, suçluların bir an önce yakalanarak adaletin önüne çıkarılmasını bekliyoruz. Korkaklarla ve alçaklarla mücadelemiz kesintisiz sürecektir" açıklamasını yaptı. 

Selçuk Özdağ Halk TV'ye konuştu

Özdağ şunları söyledi:

"Bu bir siyasi saldırı. Sayın Bahçeli de sorumlu, Sayın Semih Yalçın ve bana kim saldırıyorsa. Önemli olan Sayın Bahçeli ve arkadaşlarının bana yapmış olduğu saldırıdır. Bizi susturamazlar. Beni Sayın Bahçeli mi susturacakmış? Gönderdiği gençlere sesleniyorum; gençler bu oyunlara gelmeyin. Sayın Bahçeli’nin benden bir özür borcu var. "

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Halk TV'ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şu anda Sayın Genel Başkanımız ile Midyat’tayız. Haberi burada aldık. İlk aldığımız bilgiler evinin önünde silahla saldırıya uğradığı yönünde. Çok kan kaybettiğini söyledi, şu anda hastanede tedavisi devam ediyor. Siyaset yapan, sadece konuşan bir siyasetçiye bu muameleyi yapanların adaletin önüne çıkartılmasını bekliyoruz. Evinin önünde saldırıya uğradı ama kişi sayısını henüz öğrenemedik. Çok üzgün ve kızgınız. Kuruluşumuzdan bu yana yaşadığımız ilk şey değil ama bu şekilde şiddete ilk kez maruz kaldık. Teyakkuzdayız, takip ediyoruz. Bu akşam Genel Başkanımız ile buradan Ankara'ya geçerek olayı yerinde takip edeceğiz."

Gelecek Partili Ümit Yardım Halk TV'ye konuştu:

"Ankara gibi bir şehirde bir siyasi parti genel başkan yardımcısının güpegündüz bir saldırıyla karşılaşması kabul edilemez. Bizim değerli güvenlik güçlerimize adli makamlarımıza güvenimiz sonsuzdur. İnanıyoruz ki birkaç saat içinde bu olayın sorumlularını bulacaklar, kamuoyuna gerekli açıklamayı yapacaklardır."

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan açıklama yaptı:

"Gelecek Partisi Gn. Başkan Yardımcımız ve Manisa eski milletvekilimiz Sn. Selçuk Özdağ, bugün Ankara’daki evinin önünde saat 12:15 sularında “sopalı ve silahlı” bir saldırıya uğramıştır.

Yaklaşık beş kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Sn. Özdağ elinden ve kafasından ciddi biçimde yaralanmıştır. Olay anında yanında bulunan şoförü tarafından hızla Memorial Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alınmıştır. Güvenlik görevlilerimizin incelemeleri devam etmektedir. Olayın sorumlularının gecikmeksizin ortaya çıkarılmasını ve yargıya teslim edilmesini bekliyoruz.

Söz konusu hadise ile maalesef ülkemizin geldiği noktayı, demokrasi diyen, hukuk diyen, özgürlük diyen hiçbir siyasinin can ve mal güvenliğinin kalmadığını büyük bir üzüntüyle tekrar gördük. Bu saldırı Türk demokrasisine yapılmıştır.

Tedavisi devam eden Sn. Genel Başkan Yardımcımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyor ve bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz."

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün hastanede ziyaret etti

Feramuz Üstün şunları söyledi:

"Cuma namazına gitmek için evinden çıkan Genel Başkan Yardımcımız @selcukozdag kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğramıştır. Maalesef Türkiye’nin geldiği nokta bu. Memleket için ne bedel ödenecekse, gençliğimizden beri ödedik. Ödemeye de devam edeceğiz. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. Gelecek Partisi kadroları Türkiye’yi bu süreçten ve ülkemizi içerisine düşürdüğünüz bu korku ikliminden kurtaracak."

Resim

CHP'den ilk tepki

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Özel şunları söyledi:

"Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın evinin önünde uğradığı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırının failleri derhal bulunmalıdır. Bir gruba egemen olan ötekileştirici hedef gösterici eski siyaset dili şiddete teşvik etmektedir. Bu dil terk edilmek zorundadır."

Daha önce de saldırı düzenlenmişti

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'ün Sakarya'nın Adapazarı ilçesindeki evine tüfekle ateş açılmıştı. Saldırı sırasında evde olmayan Üstün saldırıdan kurtulmuştu. İki hafta önce ise Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt İşçiler, otomobili ile seyir halinde olduğu sırada silahlı saldırıya uğramıştı. 

Sert ifadeler kullanılmıştı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, geçen günlerde kişisel Twitter hesabından MHP hakkında açıklamalarda bulunmuştu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise, açıklamaları ardından Özdağ hakkında sert ifadeler kullanmıştı.

Selçuk Özdağ, geçtiğimiz günlerde, "Akabinde 57. Hükümet ortaklığında Öcalan ile İmralı da devam eden müzakerelerde sessiz kaldığı gibi. Fetö neyse Selahattin Demirtaş da odur diyen Sn Bahçeli, seçimler de Abdullah-Osman Öcalan kardeşlerden destek istenmesini meşru mu görmektedir?" sorusunu sormuş ve tweetler atmıştı.

Özdağ şunları demişti:

931e604d-70d7-4ddc-a107-28665f304f1c-001.jpeg277f7787-8306-4ebc-82d3-71ebaa74be38.jpeg

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da twitter üzerinden yanıt vermişti.

Yalçın şunları söylemişti:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 13 Ocak tarihinde Twitter hesabından şu açıklamaları yapmıştı:

1. Selçuk Özdağ adında bir siyaset bukalemunu, son sığındığı kapı halktan itibar görmeyince, çareyi milletimizin sevgiyle kucakladığı MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ve teveccühünü esirgemediği partimize çatarak gündeme gelmekte bulmuş.

2. Bu Selçuk Özdağ ne tür bir âdemdir, biraz analiz edelim. Kendisi hasbelkader MHP ve Ülkücü camiada başladığı siyasi hayatına BBP ve Ak Parti ile devam etmiş; ardından İYİ Partili olmuş, son olarak da Gelecek Partisi kurucular kuruluna girmiştir.

3. Ülkücülük; mensubiyet şuuru ve aidiyet hissi gerektiren, siyasi, ideolojik, kültürel ve sosyolojik bir kimliktir. Eğer bir insanın ruhu, seciyesi ve bozuk iskeleti Ülkücü olmanın gerektirdiği vakar ve ağırlığı kaldıramıyorsa Ülkücü olarak kalması zordur.

4. Ülkücülüğün üzerine tarihin, coğrafyanın ve milletin yüklediği ağır görevler; bazı zayıf omuzların çökmesine ve sefil karakterlerin ezilmesine yol açmaktadır.

5.Dayanma gücü, cesaret, sebat ve iman gerektiren Ülkücü kimlik üzerlerine on numara bol gelen “yük elinden katı şikeste vü zâr” tipler, Ülkücü vasfında tutunamayarak derhal kaplarına uygun kimliklere kaçış yapmaktadır.

6. Ülkücülük kalın geldiği için taşıyabilecekleri daha kolay yükler arayan bu gibi gevşekler; siyaset tarihimizde dönek, hain, oportünist, revizyonist, bukalemun, satılmış, satıcı gibi sıfatlarla alınmaktadır.

7. S. Özdağ da Ülkücülükte tutunamadığı, Ülkücü kalamadığı için sicilli dönekler ve bukalemunlar zümresinin ilk sıralarına adını yazdırmıştır.

8. Bu gibiler, siyasetin de toplumun da yüz karası tiplerdir. Kapı kapı gezdikleri, parti parti dolaşıp bir kararda duramadıkları, her kaba girdikleri için de kimse onları inandırıcı bulmamaktadır.

9. Bir siyasetçinin inandırıcılığı, geçmişte sergilediği siyasi tavrın değişip değişmemesine değil; ait olduğu camiaya mensubiyetindeki sağlamlığa, bağlı bulunduğu siyasi partideki istikrar ve samimiyetine bağlıdır.

10. Partilerin de dönemsel siyasi tavırları değişebilir,ancak ilkeleri ve temel hedefleri değişmez.MHP gibi kendini milletine adamış bir partinin ana gayesi,milletin bekasıdır.Bu uğurda öteki partilere karşı tavır değişikliğine gidilmesi,yaklaşımların gözden geçirilmesi mümkündür

11. MHP’nin bulunduğu ideolojik çizgi ve dayandığı siyasi zeminse istikrarlı ve değişmezdir. Bunun içindir ki “Ülkücü MHP’de olur!”. S. Özdağ gibi her kaba girebilen “mayi tabiatlı” politikacıların mayasında cıvıklık, ülke ve millete kendini adamakta atalet ve uyuşukluk vardır.

12- S. Özdağ gibiler, memleketin gerçeklerine göre değil; kendi çıkar ve keyiflerine göre tavır alırlar. Bu hususta da her türlü Makyavelizm’i sergilemekten imtina etmezler.

13-Bu gibi gevşeklerin ne menem tipler olduklarını anlamak için çıktıkları siyasi yolculukta yaşadıkları acı ve sefil sergüzeşte bakmak kâfidir. Fransa tarihinde Talleyrand adında eşine ender rastlanır bir siyasi dönek ve bukalemun vardır.

14-Talleyrand, papazlıkla başladığı siyasi yolculuğunda önce mesleğine ihanet etmiştir. Fransız İhtilalinde ihtilalci olmuş; Direktuvar, Konsüllük ve İmparatorluk dönemlerinin dışişleri bakanlıklarını yürütmüştür.

15(son)-Siyasi hayatının son döneminde de kralcı kesilip murahhaslık, elçilik yapan Talleyrand; kendisini satın alanların hepsini satarak her devirde gemisini yürütmüştür. Talleyrand kılıklı politikacı taslaklarının son örneklerinden biri de işte bu S. Özdağ müptezelidir.

fe9fa0dc-13e8-4887-8e3b-fe799d72814c-4-5005-c.jpeg62251b36-b2a0-4588-95f4-d60d31a64e99-4-5005-c.jpeg