Fox TV'den Halk TV'ye 'tam destek' haberi

Fox TV'den Halk TV'ye 'tam destek' haberi

Halk TV'nin karartılmasına yönelik tepkiler sürerken, çeşitli mecralardan da Halk TV'yle dayanışma mesajları geliyor. Fox TV, ana haber bülteninde "tam destek" diyerek Halk TV'nin karartılmasını haberleştirdi.

Gazeteci İsmail Küçükkaya Halk TV’nin karartılmasına tepki gösterdi. Küçükkaya, “Bugün Halk TV’yi açtığınızda karanlık bir ekran görüyorsunuz.” dedi. 

Küçükkaya şunları söyledi:

“Bugün Halk TV’yi açtığınızda karanlık bir ekran görüyorsunuz. Ne kadar üzüntülü olduğumu da ifade etmek istiyorum. İktidar bu tablodan grup duymasın, üzülsün. Böylesine manzaraların hiç hoş olmadığını hükümeti yönetenlerin kabul etmesi lazım.”

Çapa: Dolar niye 7,78?

Halk TV programcısı Emin Çapa ise sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda "Bugün Tek Adam'ın arzularına aykırı hareket eden "@halktvcomtr kapalı. Fakat dolar niye 7,78?" dedi.

FOX TV'den 'tam destek' haberi

FOX TV, ana haber bülteninde "Halk TV'ye tam destek" diyerek karartılma haberini verdi. Sunucu Selçuk Tepeli, kararın gerekçesinin "Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı yayın yapmak" olmasına ise "Dalga geçer gibi..." sözleriyle tepki gösterdi.

İşte o haber:

TELE1'den bir dakikalık 'karartma' eylemi

Halk TV'nin 5 gün karartılmasına bir tepki de TELE1'den geldi. TELE1, saat 21.00'de ekranlarını bir dakikalığına kararttı.