FETÖ'nün kumpaslarını savunmuştu: Binali Yıldırım'dan açıklama

FETÖ'nün kumpaslarını savunmuştu: Binali Yıldırım'dan açıklama

FETÖ'nün Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını savunan Binali Yıldırım, sözlerine Ahmet Hakan üzerinden açıklık getirdi.

AKP İzmir Milletvekili  Binali Yıldırım, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı AKP Edirne 7’nci Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Yıldırım, konuşmasında FETÖ’nün düzenlediği Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını savundu. Yıldırım, “Hatırlayın, Balyozlar, Ergenekonlar... Bunlar yalan mıydı, elbette bunlar vardı. Daha sonra 2007'de Türkiye'nin en büyük partisine 363 milletvekili ile cumhurbaşkanını seçtirmediler. Eski vesayet alışkanlıkları, maalesef bizim iktidarımızda da tekrar hortladı” ifadelerini kullandı.

FETÖ’nün düzenlediği kumpasları savunan Yıldırım’a tepkiler çığ gibi büyüdü. Ahmet Hakan’a konuşan Yıldırım, sözlerinin yanlış anlaşıldığını savundu.

"Ordu göreve diye gösteri yaptılar, Ergenekon diye dava konusu oldu"

Ahmet Hakan, Hürriyet Gazetesindeki köşesinde Yıldırım’ın açıklamalarına yer verdi. Yıldırım, “Ortalığı karıştırmak için ellerinden geleni yaptılar. Çeşitli girişimlerde bulundular. Partimizi kapatmak istediler. Ordu göreve diye gösteri yaptılar. Bazı provokasyonlara imza attılar ve bu faaliyetler, Ergenekon diye dava konusu oldu. Bunları unutmamız mümkün değil. Unutursak olmaz. Benzeri gelişmelerin yaşanmaması için hafızamızda diri tutmalıyız bu yapılanları” ifadelerini kullandı.

FETÖ’nün bu kumpaslardaki rolüne de değinen Yıldırım şöyle devam etti:

FETÖ, vesayetçi odakların çabalarını, kendine alan açmak maksadıyla kullanmıştır. Ergenekon davasındaki konuları abartmış ve sulandırmıştır. Hakikati yalan haline getirmiştir. Bu abartma ve sulandırma sonucu da davalarda çeşitli mağduriyetlere yol açmıştır. Hak edilmeyen acılar yaşandı. Onların hissiyatlarını tabii ki anlıyoruz. Benim sözlerim, onlara yapılan haksızlığı yok sayma anlamına gelmez. Mağduriyet yaşayanların tabii ki yanındayım

Gündem