Fatih Altaylı: Müteahhitlerin eşleri Hermes'leri, Chanel'leri, Dior'ları dolabın dibine kaldırsınlar

Fatih Altaylı: Müteahhitlerin eşleri Hermes'leri, Chanel'leri, Dior'ları dolabın dibine kaldırsınlar

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Erdoğan'ın "Sakın Fransız malları almayın" sözlerine, "İktidara yakın müteahhitlerin eşleri Hermes’leri, Chanel’leri, Dior’ları bir süreliğine dolabın dibine kaldırsınlar" ifadelerini kullandı.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın boykot çağrısında bulunup "Sakın Fransız malları almayın" demesine ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü:

"İktidara yakın müteahhitlerin eşleri Hermes’leri, Chanel’leri, Dior’ları bir süreliğine dolabın dibine kaldırsınlar. Ismarlayıp da epeydir bekledikleri yeni renkli Hermes’leri de teslim almaya bizzat gitmesinler de tatsızlık çıkmasın.

Bunun dışında bu boykot ilan edilince “Tüh” dedim, “Dış ticaret fazlamız olan az sayıda ülkeden biriydi Fransa şimdi onu da kaybedeceğiz. Onlar Türk mallarını boykot etmeyecekmiş. İnşallah Almanya ile ilişkiler daha da bozulmaz. Çünkü onca makam arabasını değiştirmemiz pek mümkün olmadığı gibi Almanların yerini alabilecek bir makam otomobili de pek görünmüyor. Hele hele es kaza Biden seçilirse Cadillac bile söz konusu olmayabilir." 

Yazının tamamı için tıklayın...