Fatih Altaylı: Mahir Ünal’ın gelir gruplarına göre edinilebilecek telefonlar listesi var mı?

Fatih Altaylı: Mahir Ünal’ın gelir gruplarına göre edinilebilecek telefonlar listesi var mı?
HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, bugün Takvimin 'alışveriş rehberi' haberini ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın çiftçiye “Param yok diyorsun iPhone kullanıyorsun” sözlerini yazdı.

Fatih Altaylı, 'ya iktidar medyasının en önemli merkezinin iktidarın aleyhine döndüğünü ya da başka bir şey olduğu' değerlendirmesini yaptı. Takvim gazetesinin 'alışveriş rehberi' haberinin başka türlü yorumlanamayacağını belirten Altaylı, "Onlar bizimle dalga geçiyor bile olsa, ben yayınladıkları rehberi beğendim. Bundan böyle alışverişlerimde uygulayacağım" ifadelerini kullandı. Sözcü gazetesinin bu haberi yapma durumunda 'anasından emdiği süt burnundan gelirdi muhtemelen o ayrı' diyen Altaylı yazısının devamında AKP Genel Başkanı Mahir Ünal'ın bir çiftçiye “Param yok diyorsun iPhone kullanıyorsun” demesini eleştirdi.

İşte Fatih Altaylı'nın yazısında ilgili bölüm:

"iPhone dediği de şu an 12’si piyasada olan iPhone’nun hayli bir eski modeli, iPhone 6.

Ülkeye refah getirmekle, zenginlik getirmekle, herkesi otomobil, ev, buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası sahibi  övünen bir iktidarın bakış açısındaki değişimi göstermesi açısından önemli bir gösterge.

Mahir Bey’e sormak isterim çiftçilerimiz hangi telefonu kullanırsa artan gübre fiyatlarından, artan sulama fiyatlarından, artan elektrik fiyatlarından, artan traktör fiyatlarından, artan faizlerden ve üretici için aynı oranda artmayan ürün fiyatlarından, yakınma hakkı var.

Manyetolu telefon mu kullanacaklar!

Mahir Ünal’ın gelir gruplarına göre edinilebilecek telefonlar listesi var mı?

Yoksa bu dev hizmeti de Takvim gazetesi mi yapacak!"

Etiketler :