Ertem Şener bıraktı: Sebebi ne?

Ertem Şener bıraktı: Sebebi ne?

Osman Gökçek’in kanalı Beyaz TV’de 7 yıldır görev yapan Ertem Şener kanaldan ayrıldı. Hakkında önce kovulduğu iddiaları gündeme gelen Şener, “Ben istifa ettim” açıklamasında bulundu.

Ertem Şener, 7 yıldır Beyaz TV Spor Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Aynı zaman Beyaz Futbol ve Derin Futbol programlarını da sunan Şener ve ekibinin koronavirüs salgını nedeniyle işe gelmedikleri hâlde maaş almaları çalışanlar arasında huzursuzluk yaratmıştı.

Odatv’de yer alan habere göre; çalışanlar “Ertem Şener koronavirüs nedeniyle işe gelmiyor ve buranın spor müdürü gözüküyor ama Youtube'da ve TV8'de çalışıyor. Üstüne ona maaş veriyorsunuz bu adaletsizlik değil mi" diyerek kanalın Genel Müdürü Osman Gökçek'e rahatsızlıklarını dile getirdiği iddia edilmişti.

Ertem Şener kovuldu mu kendisi mi ayrıldı?

Uzun süredir devam eden bu durum bugün Beyaz TV'de bir ayrılıkla sonuçlandı ve 2013 yılından bu yana kanalda hem spor müdürlüğü, hem de program sunuculuğu yapan Ertem Şener'in "sözleşme şartlarına uymadığı" gerekçesiyle çıkışı verildi.

Ünlü ekran yüzü odasındaki eşyaları toplayarak kanaldan ayrıldı. Ertem Şener Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Gördüğüm lüzum üzerine Beyaz Tv ile bugün kendi isteğimle yollarımı ayırdım. Beyaz Futbol ve Derin Futbol’a bundan sonraki yayın hayatında başarılar dilerim. Sn. Osman Gökçek’e 9 yıldır gösterdiği ilgi ve alaka için teşekkürlerimi borç bilirim” ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2020-10-02-22-44-33.png

 

Spor