İşçilere ekmek arası ıspanak veren şirket, coronavirüs vakalarını saklıyor: Hastalanan işçi işten çıkartıldı

İşçilere ekmek arası ıspanak veren Bayburt Grup şantiyelerinde, 14 coronavirüs vakası tespit edildiği ve hastalanan işçilerden birinin işten çıkarıldığı iddia edildi. Proje müdürleri ise olayın duyulmaması için çalışanlara baskı yapıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Nisan 2020 22:55
İşçilere ekmek arası ıspanak veren şirket, coronavirüs vakalarını saklıyor: Hastalanan işçi işten çıkartıldı

Bayburt Grup'a ait şantiyede, işçilere ekmek arası ıspanak verilmiş ve emekçilere yapılan bu muamele sosyal medyada büyük tepki çekmişti.

Aynı şantiyede bir skandal daha yaşandı. Fikiryol'dan Tolga Kaan'ın haberine göre, şantiyede çalışan işçilerde yeni tip coronavirüs (Covid-19) tespit edildiği ancak patronların durumu gizlediği iddia edildi.

Fikiryol'a konuşan bir inşaat mühendisi, şantiyelerde coronavirüs vakalarının tespit edildiğini ve hastalanan işçilerin olayı örtbas etmek için işten çıkarıldıklarını söyledi. Öte yandan, proje müdürlerinin de vakaların çalışan işçilere ve dışarıya duyurulmaması için baskı uyguladığı ifade edildi.

İnşaat mühendisinin belirttiğine göre, olan biten bununla da sınırlı değil. Artık işçilere ekmek arası ıspanak verilmese de ekmeğin arasına başka şeyler koyup işçilere öğün diye bunları veriyorlar. İddiaya göre ekmek arası ıspanak skandalının yaşandığı Bakırköy metro durağı şantiyesinde 4, Ataköy'deki şantiyede ise 10 coronavirüs vakası tespit edildi. Hastalanan işçilerden biri işten çıkartılırken, tedbirsizlik ve ihmaller de sürüyor.

İşte Fikiryol'un ulaştığı WhatsApp konuşması:

wpbayburt.png