Ekonomist Oğuz Demir: İşin şirazesi kaymış

Ekonomist Oğuz Demir: İşin şirazesi kaymış

Ekonomist Oğuz Demir, "TL'nin değer kaybını gördükçe benim bir şey yapasım geliyor, asıl yapması gerekenlerin ne düşündüklerini merak ediyorum." diye konuştu.

Türk Lirası'nın yabancı para birimleri karşısında yaşadığı değer kaybı sürüyor. Güne 7 lira 88 kuruştan başlayan ABD Doları, 7 lira 94 kuruşu gördü. 

Türk Lirası'ın yaşadığı değer kaybını, Ekonomist Doç. Dr. Oğuz Demir, Halk TV'de Can Coşkun'un sunduğu, Haber Masası'nda şu şekilde değerlendirdi:

"Ben her sabah rakamları gördükçe benim bir şey yapasım geliyor, asıl yapması gerekenlerin ne düşündüklerini merak ediyorum. Ben oraya bakmıyorum, demekten başka bir şey yapmaları gerekmiyor mu? Ekonomi yapısal sorunlarla karşı karşıya. Ekonominin zemini yumuşak. Öyle olunca ne olursa olsun, ekonomi sallanıyor. Rahip Brunson'da sallanıyor, Amerika'da Biden seçilecek sallanıyor. Kıbrıs'ta Maraş açılıyor, Yunanistan'la olası gerilim nedeniyle ekonomi sallanıyor. Yunanistan demişken, krizdeki Yunanistan binde sekizle borçlanıyor, aynı Türkiye Cumhuriyeti yüzde 6 buçukla borçlanıyor. İşin şirazesi o kadar kaymış."