Katar Ortaklı Firmaya Kısıtlama! Borsa İstanbul, O Hisse İçin Kredili İşlem Tedbiri Aldı

Katar Ortaklı Firmaya Kısıtlama! Borsa İstanbul, O Hisse İçin Kredili İşlem Tedbiri Aldı
Borsa İstanbul CEO Event Medya A.Ş. için kredili işlem tedbiri aldı. Borsa İstanbul, Sermaye Piyasası Kurulu'nun kararı uyarınca Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında CEOEM.E hisse senetlerine 19 Mart tarihine kadar kredili işlem tedbiri uygulayacak.

Borsa İstanbul, Sermaye Piyasası Kurulu'nun kararı uyarınca Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında CEOEM.E hisse senetlerine 19 Mart tarihine kadar kredili işlem tedbiri uygulanacağını duyurdu.

KAP Açıklaması şu şekilde;

Borsa İstanbul'un Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, "Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında CEOEM.E payları 20/02/2024 tarihindeki işlemlerden (seans başından) 19/03/2024 tarihindeki işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir" ifadelerine yer verildi. Bu tedbirin, hisse senedi üzerindeki oynaklık nedeniyle alındığı belirtilerek, yatırımcıları etkileyebilecek risklere karşı alınan bir önlem olduğu vurgulandı.

VBTS NEDİR?

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS), bir hisse senedinin fiyatında ani ve olağandışı değişikliklerin yaşanması durumunda, söz konusu hisse üzerinde kredili işlemleri sınırlamak amacıyla devreye alınan bir sistemdir. Bu tedbir, piyasadaki oynaklık seviyesini kontrol altında tutmak ve yatırımcıları olası risklere karşı korumak amacıyla kullanılır.