Dolar Rekor Kırdı, Ünlü Ekonomist Kerim Rota'dan Ezber Bozan Tahmin Geldi! Seçim Sonrası Dolar Ne Kadar Olur?

Dolar Rekor Kırdı, Ünlü Ekonomist Kerim Rota'dan Ezber Bozan Tahmin Geldi! Seçim Sonrası Dolar Ne Kadar Olur?
Dolar kuru bugün sabah saatlerinde 31,38 TL seviyesine yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Rekor sonrası Dolar kuru için “Daha nereye kadar yükselir” soruları da merak edilmeye başladı. Ekonomist Kerim Rota’nın son Dolar kuru analizi ezber bozdu.

Bir çok ekonomist Dolar kurunda seçim sonrası ciddi yükseliş beklerken, Dolar kuru bu gün 31,38'e yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Rekor sonrası ekonomist Kerim Rota değişen piyasa koşulları çerçevesinde yeni bir Dolar kuru analizi yaptı. Dolar'ın bundan sonraki süreçte beklenildiği gibi aşırı derecede değerlenmeyeceğini öne süren Kerim Rota, vatandaşların artık ellerine geçen Türk Lirası’nın Dolara çevirme noktasında yeteri kadar iştahlı olmadığını söyledi.

dolar10.jpg

Rota, bu anlamda Merkez Bankası’nın Dolar kurunu kontrol etme anlamında elinin güçlendiğini de sözlerine ekledi.

“DOLAR KURUNDA YENİ BİR OYNAKLIK BEKLEMİYORUM”

Dolar kurunda yeni bir volatilite (oynaklık) beklemediğini dile getiren Kerim Rota, yıl sonu için bir dolar kuru tahmini yaptı.

Enflasyonun altında bir Dolar artışı beklediğini söyleyen Rota, “Merkez Bankası Başkanı’nın enflasyon raporunda söylediği mevsimsellikten arındırılmış, Ocak’tan sonra %3, Haziran - Eylül arası %2,5, sonra 1,5’a inecek patikayı ben bugünkü Dolar kuruna koyduğumda 36-38 arasında bir Dolar kuruna getiriyor” diye konuştu