Bu Emeklilere Kurban Bayramı'nda 1500 TL Fazla İkramiye Ödenecek

Bu Emeklilere Kurban Bayramı'nda 1500 TL Fazla İkramiye Ödenecek
Yılın ilk aylarında SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı için aynı oranda artış yapan iktidar, Ramazan ve Kurban Bayramları için verilecek ikramiye tutarını da 3000 TL olarak belirlemişti. Milyonlarca vatandaşın tepkisi sonrası harekete geçen bazı belediyeler ikramiyelere ek ödeme sağlarken, on binlerce emekliyi sevindirecek haber İzmir'den geldi.

Türkiye'de emekli sayısı 16 milyonun üzerine çıkarken, iktidar emekli sayısını gerekçe göstererek ikramiye zamlarını beklenen seviyelerde yapmamaya devam ediyor.

Bütçeyi bozduğu gerekçe gösterilerek seyyanen zam alamayan emeklilere, yılın ilk aylarında yapılan açıklama ile bayramlarda yalnızca 3 bin TL ikramiye ödemesi yapılacağı belirtilmişti. Söz konusu tutarın Türkiye'deki hayat pahalılığı karşısında hiçbir anlam ifade etmediğini belirten milyonlarca emekli vatandaşa bir destek de belediyelerden gelecek.

para5.jpgO EMEKLİLER TOPLAM 4500 TL İKRAMİYE ALACAK

Türkiye'nin birçok belediyesi, bayram öncesi emekli ikramiyelerine ek ödemeler gerçekleştireceğinin müjdesini verirken, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde 25 bin emekli vatandaşa ek 1500 TL ödeme yapacağını belirtmişti.

para3.webp31 Mart seçimleri sonrası belediye başkanı değişirken, binlerce emekli söz konusu ek ödemenin Kurban Bayramı'nda da yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cemil Tugay döneminde de Kurban Bayramı'nda sosyal yardım kriterlerine uyan 25 bin emekli vatandaşa 3000 liralık ikramiyeye ek olarak 1500 TL'lik destek ödemesi gerçekleştirecek.