Bu Araç Sahipleri Dikkat! Cıvata Sorunu Nedeniyle 340 Bin Araç Geri Çağrıldı

Bu Araç Sahipleri Dikkat! Cıvata Sorunu Nedeniyle 340 Bin Araç Geri Çağrıldı
Otomobil üreticisi FCA US (Stellantis), aracın kontrolünü kaybetmesine neden olabilecek bir direksiyon simidi parçasındaki kusur nedeniyle ABD’de yaklaşık 340 bin Jeep Grand Cherokee modelini geri çağırdı.

CA ABD'den yapılan açıklamaya göre, bir müşteri yorumunun rutin incelemesinden yola çıkılarak, 2021-2023 Jeep Grand Cherokee ve Jeep Grand Cherokee L modellerinin" kusurlu bir kelepçe cıvatası ile donatıldığı fark edildi.

AJANS BİZİM'de yer alan habere göre; ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından yayınlanan geri çağırma bildirimine göre, bu kusur sonuçta direksiyon simidinin eğilmesine neden olarak araç kontrolünün kaybedilmesine yol açabilir.

oto.png

Üretici, "FCA US bu kusurla ilgili herhangi bir kaza veya yaralanma raporu almadığını” belirterek, "Sürücüler tümseklerden geçerken anormal bir ses veya titreşim fark edebileceğine” dikkat çekti.

ABD’de satılan 338 bin 238 aracın sahipleri, kusurlu olan cıvatanın değiştirilmesi için bayilere davet edildi.

jeep-compass5.jpeg

NHTSA'ya göre, etkilenen araçlar 2021-2023 Grand Cherokee L ve 2022-2023 Grand Cherokee.

Stellantis Group, Ocak 2021'de Fransız otomobil üreticisi Peugeot-Citroën (PSA) ve İtalyan-Amerikan otomobil üreticisi Fiat Chrysler'in (FCA) birleşmesiyle kuruldu.