Biri Yeni Halka Arz Toplam 4 Hisseye Ay Boyunca Yasak Uygulandı. Borsa İstanbul Emir Paketi Tedbiri Uygulayacak

Biri Yeni Halka Arz Toplam 4 Hisseye Ay Boyunca Yasak Uygulandı. Borsa İstanbul Emir Paketi Tedbiri Uygulayacak
Borsa İstanbul tarafından 1'i halka arz olmak üzere 4 hisse hakkında 21 Mart 2024 tarihine kadar yasak ve tedbir kararı alındığı açıklandı. Açıklanan hisselerin bir ay boyunca emir paketi tedbiri ile işlem görecekleri açıklandı.

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen yazılı açıklamada Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında geçtiğimiz haftalarda halka arz olarak 8 gündür tavan tavan giden;

  1. Pasifik Donanım ve Yazılım (PATEK)
  2. Vestel (VESTL)
  3. Garanti Faktoring (GARFA)
  4. Euro Kapital Yatırım Ortaklığı (EUKYO)

hisseleri hakkında 21 Mart 2024 tarihine kadar yasak veya tedbir kararı alındığı duyuruldu.

KAP açıklaması şöyle;

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Pasifik Donanım ve Yazılım (PATEK) ve Vestel (VESTL) payları 22/02/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/03/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Garanti Faktoring (GARFA)paylarında 22/02/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/03/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Euro Kapital Yatırım Ortaklığı (EUKYO) payları 22/02/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/03/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir."