Trump da 'diploması sahte olduğu iddia edilen devlet başkanları' listesine girdi

Trump da 'diploması sahte olduğu iddia edilen devlet başkanları' listesine girdi
ABD Başkanı Donald Trump da diplomasının sahte olduğu iddia edilen devlet başkanları listesine girdi.

ABD Başkanı’nın yeğeni Mary Trump’ın, gelecek hafta yayımlanacak olan bir kitabı basına sızdırıldı.

Kitapta Trump’ın Quenns’te lise öğrencisi olduğu zamanlarda ABD’nin üniversite sınavı SAT’ye parayla başkasını soktuğu iddia edildi. İddiaya göre Trump Pennsylvania eyaletinde bulunan Wharton İşletme Fakültesi’ne bu şekilde girdi.

Mary Trump’ın “Çok Fazla, Asla Yeterli Değil: Ailem Nasıl Dünyanın En Tehlikeli Adamını Yarattı” isimli kitabında Trump hakkında dikkat çeken başka ifadeler de bulunuyor. Kitapta Trump’tan, ‘narsist, sosyopat, soytarı’ gibi sıfatlarla bahsediliyor. Bunun yanısıra Trump’ın ‘dünyanın sağlığını, ekonomik güvenliğini ve sosyal dokusunu tehdit ettiği’ de ifade ediliyor.

Yeğenine cinsel taciz iddiası

Mary Trump, kitapta amcasının kendisine 1990’lı yılların başında “Vay canına Mary, memelerin ne kadar da büyük” dediğini iddia etti. “29 yaşındaydım ve pek kolay utanmazdım ama yüzüm kızardı” diyen Mary Trump, havluyla omuzlarını kapatmaya çalıştığını yazdı.

“Sadece kameralar önünde kiliseye gider”

Kitapta Maryanne Trump Barry’nin, Donald Trump’ın ABD Başkanlığına giden yolda Evanjeliklerin desteğini almasına ilişkin sözlerine de yer verildi. Barry, “Donald sadece kameralar önündeyken kiliseye gider. Onun hiçbir prensibi yok” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler :