Sığınmacı Kampına Saldırı Hazırlığında 14 Kişi Yakalandı

İsveç'in başkenti Stockholm yakınlarındaki Nynäshamn Belediyesi’nde saldırı hazırlığında oldukları şüphesiyle 14 kişi gözaltına alındı.Aftonbladet gazetesinin edindiği bilgiye göre polis yetkilileri gözaltına alınan...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Sığınmacı Kampına Saldırı Hazırlığında 14 Kişi Yakalandı

İsveç'in başkenti Stockholm yakınlarındaki Nynäshamn Belediyesi’nde saldırı hazırlığında oldukları şüphesiyle 14 kişi gözaltına alındı.

Aftonbladet gazetesinin edindiği bilgiye göre polis yetkilileri gözaltına alınan kişilerin Nynäshamn’daki sığınmacı kampına saldırı hazırlığında olduklarından şüpheleniyor.

Gözaltına alınanların araçlarında yapılan aramada polisin çok sayıda beyzbol sopası ile bıçak ele geçirdiği öğrenildi.

Aftonbladet gazetesinin ele geçirdiği dün gündüz kapalı Facebook grubu içinde yapılan yazışmalardan, sığınmacıların geçici olarak yerleştirildiği Nickstabadet Kamping’inin hedef olarak gösterildiği öğrenildi.

Stockholm Polisi’nin de dün gün içinde değişik kanallardan gelen ihbarlar sonucu Nynäshamn bölgesinde tedbir aldığı, kamping bölgesinde de polis ekibi bulundurduğu belirtildi. Bir polis yetkilisi gelen ihbarlar üzerine Nynäshamn bölgesindeki bütün sığınmacı yerleşkelerini kontrol altında tuttuklarını belirterek gözaltına alınanların bu gece sorgularının yapılacağını söyledi.

Bu hafta sonunda da geçtiğimiz hafta sonu Stockholm’de ırkçı grupların yabancı görünümlü kişilere yönelik toplu saldırısından sonra yeni saldırı duyumları alan başta Stockholm polisi olmak üzere, diğer bazı şehirlerin polis teşkilatları da hafta sonu için alarma geçmişti.

Polis yetkilileri gözaltına alınan 14 kişinin aşırı sağ görüşlü Polonya vatandaşı olduklarını, üç tanesinin geçen hafta sığınmacı karşıtı gösteri sonrası çıkan olaylarda da gözaltına alındıklarını açıkladı.