Halk TV Canlı Yayın
Merkel'in titremesine "sandalye"li önlem!
Almanya Başbakanı Angela Merkel 3 haftada 3 kez titreme nöbeti geçirmişti. Merkel'in danışmanları benzeri bir olayın yaşanmaması için bugünkü tören için sandalyeli önlem aldı.

Merkel bugün de Danimarka başbakanı Mette Frederiksen'ı ağırladı. Ancak iki başbakanın askeri karşılama törenini sandalyeler ile izlenmesi dikkatlerden kaçmadı.

merkel-1.jpg

İki liderin töreni oturarak izlemesi ise 'titreme nöbetlerine karşı önlem' olarak algılandı.

merkel-2.jpg

Merkel geçtiğimiz ay Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'i karşıladığı törende Merkel şiddetli olarak titremişti. G-20 Zirvesi öncesinde de Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile yaptığı basın toplantısı esnasında ikinci kez titremiş ancak sağlık sorunu olmadığını ifade etmişti.

Dün, Finlandiya Başbakanı Antti Rinne'i Berlin'de askeri törenle karşılayan Merkel'in üçüncü kez şiddetli bir şekilde titrediği görülmüştü.

Titremesine ilişkin açıklama yapan Merkel ise iyi olduğu konusunda ısrar ederek ve "Tıpkı bir anda ortaya çıktığı gibi yine aynı şekilde yok olacağına inanıyorum. İşimi engelleyen bir durum söz konusu olmadığı konusunda eminim" ifadelerini kullanmıştı.