Kiralık kobra cinayetinde ceza belli oldu

Hindistan'ın Kerala eyaletinde bir adam, kiraladığı kobra yılanıyla eşini öldürmüştü. Korkunç cinayette adam iki kez müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Ekim 2021 09:06
Kiralık kobra cinayetinde ceza belli oldu

Karısını öldürmek için bir kobra ve engerek yılanı kiralayan ve Sooraj adlandırılan zanlı, savcıların "nadir görülen" vakalar olarak adlandırdığı cinayette, çifte müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Ne olmuştu?

Al Jazeera'de yer alan habere göre, Mart 2020'de gerçekleşen ilk saldırıda Uthra, kocasının Pathanamthitta bölgesindeki Adoor kasabasında bulunan evinde bir engerek tarafından ısırılarak yaralanmıştı. 7 Mayıs'taysa Uthra, Kollam bölgesindeki Anchal kasabasında yer alan kendi evinde ölü bulunmuştu. İlk raporlarda ölüm nedeninin yılan ısırığı olduğu tespit edilmişti.

Uthra'nın ölümünün ardından ailesi, suç şüphesiyle polise şikayette bulunmuştu. Aile, Uthra'nın çeyiz ödemeleri nedeniyle damadın ailesinin tacizine maruz kaldığını öne sürmüştü. Sooraj daha sonra eşini öldürme suçlamasıyla tutuklanırken ebeveynleri ve kız kardeşi de aile içi şiddetle suçlanmıştı.

Tutuklanmasının ardından sanık temmuzda suçunu itiraf ederek Uthra'yı uyku haplarıyla sakinleştirdiğini ve ona saldırması için bir kobrayı serbest bıraktığını söylemişti.