İtalyan Belediye Başkanı'ndan evden çıkanlara sert tepki: Virüs böyle yayılıyor

İtalya’nın Delia kabasının Belediye Başkanı Bancheri, coronavirüs salgınına ve evden çıkmayın uyarılarına rağmen sokağa çıkan vatandaşlara, sosyal medyadan paylaştığı görüntülü mesajla tepki gösterdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Mart 2020 10:18
İtalyan Belediye Başkanı'ndan evden çıkanlara sert tepki: Virüs böyle yayılıyor

İtalya’nın Sicilya Adası’ndaki Delia kasabasının Belediye Başkanı Gianfilippo Bancheri, sosyal medyadan paylaştığı görüntülü mesajında, coronavirüs salgınına rağmen sokağa çıkan vatandaşları eleştirdi.

'Benzin alıp ne yapacaksınız?'

Bancheri, Çin’nin Guangdong bölgesinde yaşayan bir Türk vatandaşı tarafından Türkçe’ye çevrilen görüntülerde Başkan Bancheri, benzin istasyonlarına giden vatandaşlara seslenerek, "Yetkililer karantinada, evinizde oturun diye yalvarıyorken, benzin alıp ne yapacaksınız?" diye sordu.

Başkan Bancheri, "Ben 20 yıl boyunca koştum, spor yaptım. Bu zamana kadar çevremde en fazla 20 kişinin koştuğunu gördüm. Şimdi kentteki herkes aniden sporsever oldu. Bu kadar insan aniden spor aşığı oldu. İnsanlar ev partileri yapıyor. ‘Güzel günler gelecek’ afişi hazırlamak için 20 kişi bir araya geliyor. Virüs böyle yayılıyor. 'Her şey güzel olacak” diyorsunuz, ancak böyle davranarak, insanların sağlını tehlikeye atarak nasıl güzel olacak?” diyerek isyan etti.

İtaalya'da son durum

İtalya'da coronavirüs salgını nedeniyle 1 günde hayatını kaybeden kişi sayısı rekoru bir kez daha kırılmış ve 627 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı 4 bin 32 olmuştu.