Hayvanat bahçesinde bir kaplanın coronavirüs testi pozitif çıktı

New York'taki hayvanat bahçesinde Nadia adlı 4 yaşındaki dişi kaplanın yeni koronavirüs testi pozitif çıktı. Nadia'nın durumunun iyiye gittiği belirtildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Nisan 2020 12:16
Hayvanat bahçesinde bir kaplanın coronavirüs testi pozitif çıktı

SoL'da yer alan habere göre, New York'taki Bronx Hayvanat Bahçesi'nde bulunan 4 yaşındaki dişi kaplanın yeni coronavirüs testi pozitif çıktı.

Yaban Hayatını Koruma Topluluğu (WCS) dün yaptığı açıklamada Nadia adlı Malezya kaplanının testinin pozitif çıktığını duyurdu. 

ABD Tarım Bakanlığı'na bağlı Ulusal Veterinerlik Hizmetleri Laboratuvarları, testin pozitif çıktığını doğrulayarak, "(Nadia), kız kardeşi Azul, iki Amur kaplanı ve üç Afrika aslanı kuru öksürüğe yakalandı. Tümünün iyileşmesi bekleniyor" açıklamasında bulundu.

Nadia'nın ve diğer kedilerin, iştahsızlık görülmesine karşın durumlarının iyiye gittiği belirtilirken, WCS tarafından yapılan duyuruda, "Farklı türlerin, yeni enfeksiyonlara karşı farklı tepkiler verebilmesi nedeniyle, bu hastalığın büyük kedilerde nasıl gelişim gösterdiği bilinmiyor. Ancak biz bu kedileri gözlem altında tutmaya devam ediyor ve kedilerin hepsinin tamamen iyileşmelerini bekliyoruz" denildi.

Kaplanın hastalığı bir hayvanat bahçesi görevlisinden kaptığı ve hayvanat bahçesinin virüs nedeniyle 16 Mart tarihinden bu yana kapalı olduğu belirtildi.

Çin'in Vuhan kentinde bu ayın başında yapılan bir araştırmanın verilerine göre, salgın sırasında 100'den fazla sayıda kedinin yaklaşık yüzde 15'inin yeni coronavirüs testi pozitif çıktı.