Beyrut'ta göstericilerle polis arasında hareketli anlar yaşanıyor

Beyrut'ta göstericilerle polis arasında hareketli anlar yaşanıyor

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta şu sıralar yeniden sokaklara çıkan göstericilerle güvenlik güçleri arasında tekrar çatışmalar yaşandığı bildirildi.

El Cezire televizyonunun aktardığına göre Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yeniden sokaklara çıkan göstericilerle güvenlik güçleri arasında şu sıralarda tekrar çatışmalar yaşanıyor.

Habere göre göstericilerle güvenlik güçleri, Lübnan parlamentosunun olduğu bölgede karşı karşıya geldi. Polisler göstericileri dağıtmak için biber gazı kullanıyor.

Al Arabiya televizyonu ise Beyrut’ta güvenlik güçlerinin göstericileri dağıtmak için özel gereç ve lastik mermi kullandıklarını, göstericilerin ise taşlar ve diğer nesnelerle karşılık verdiklerini duyurdu.

Beyrut medyasında, saat 20.00 itibarıyla şehir merkezinden silah sesleri geldiği bildirildi.

Cumhurbaşkanının damadına tepki

Bu arada göstericilere katılmak için Şehitler Meydanı'na gelen Cumhurbaşkanı Mişel Aun'un damadı ve Milletvekili Şamil Rukız, aralarında hiçbir siyasiyi istemediklerini dillendiren eylemcilerin tepkisiyle karşılaştı.

Rukız, istifa konusunu yarın bir grup milletvekiliyle birlikte değerlendireceğini söylese de kendisinin korumaları ile göstericiler arasında bir arbede yaşamasının önüne geçemedi.

Göstericiler bakanlık binalarına girdi

Beyrut’ta göstericiler Çalışma Bakanlığı ve Göç İşleri Bakanlığı binalarına girdi

Parlamento binasına yürümek isteyen ve bazı bakanlık binalarını basan göstericilere güvenlik güçlerinin müdahalesiyle karşılaşmıştı. Gece geç saatlere kadar süren olaylarda güvenlik güçlerinde görevli 1 kişi öldü, 70'i güvenlik görevlisi 238 kişi yaralandı ve 20 kişi gözaltına alınmıştı.

Dünya