"Dolarla işim yok" diyen vatandaş: Bu telefonu Türk parasıyla aldım

YouTube üzerinden yayın yapan Kendine Muhabir adlı kanalın mikrofon uzattığı vatandaş, önce "Ekonomi çok iyi" dedi ardından "Hükûmet adaletli değil. Parası olan lüks içinde, olmayana ekonomi kötü" dedi.

YouTube üzerinden sokak röportajı yapan bir kanal, mikrofonunu “Tayyip Erdoğan ‘Müminin görevi yoklukta sabretmektir’ dedi. Siz ne düşünüyorsunuz” sorusuyla uzattı.

"Tayyip Erdoğan ne demişse güzel söylemiştir"

Bir yurttaş ise bununla ilgili olarak ilginç bir yorumda bulundu. Kendine Muhabir kanalına konuşan yurttaş, “Tayyip Erdoğan ne demişse güzel söylemiştir. Ekonomi kötü değil. Kimin eli boş, herkesin eli dolu” cevabını verdi.

"Herkes alışveriş merkezine gidiyor, herkesin keyfi yerinde"

“Ekonomiyi neye göre ölçüyorsunuz” sorusuna da yanıt veren yurttaş, “Ekonomi kötü olsa herkes sıkıntıda olur. Şu an madden ve manen herkesin keyfi yerinde. Herkesin eli dolu ne demek? Ekonomi iyi demek. Herkes alışveriş merkezine gidiyor, alışverişini yapıyor” diye konuştu.

"Dolarla euroyla işimiz yok"

“Dolarla euroyla bizim işimiz yok” diyen vatandaş, “Bir seneden fazladır doları elime almadım. Dolarla işi olana iyi, borcu olana kötü” ifadelerini kullandı.

Elindeki telefonu gösteren yurttaş “Bak Türk malı” dedi ancak muhabir, “Bu Samsung abi” deyince “Buna Türkiye’de ulaşılıyor. Türk parasıyla aldım” dedi.

"Hükûmet adaletli değil"

Ekonominin parası olana iyi, olmayana kötü olduğunu söyleyen vatandaş, "Bu hükûmet adaletli değil. Kimi kirasını ödeyemiyor, maaş geç yatınca elektriği kesiliyor, kimiyse lüks içinde yaşıyor" ifadelerini kullandı.