Davutoğlu'nun danışmanı: Aslında emir Selçuk Özdağ'ın öldürülmesiydi

Davutoğlu'nun danışmanı: Aslında emir Selçuk Özdağ'ın öldürülmesiydi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun danışmanı Cuma İçten, "Filler ve siyasetçiler" başlıklı yazısında "Aslında emir Selçuk Özdağ'ın öldürülmesiydi" dedi.

“Filler ve siyasetçiler” başlıklı yazısında Cuma İçten, “Ne oldu da MHP AK Parti’ye teslim oldu” diye sordu. Selçuk Özdağ’a saldırıya değinen İçten, “Aslında emir Selçuk Özdağ’ın öldürülmesiydi” diye yazdı.

İçten, "Geçen günlerde Cuma namazına gitmek için evinden çıkan Gelecek Partisi genel başkan yardımcısı Dr. Selçuk Özdağ bazı alçakların terör saldırısına maruz kaldı, bu alçaklara emir verenler aslında genel başkan yardımcımızın öldürülmesini emretmişlerdir. Peki alçaklara emir verenler kimlerdi? Siyasileri tutsak alan fillerdir. Peki siyasiler fillere neden tutsaklar?" diye sordu. 

Yazısında "Son beş yıldır ülkemizde yeni Türkiye algısı ve söylemleri ile ESKİ Türkiye’den beter bir duruma girdi. Eski Türkiye’nin aktör ve ideolojik zihniyetlerin iktidar olduğu bir iktidardan ne beklenir ki?" ifadelerini kullanan İçten, ''Peki ne oldu da Ak Parti MHP’ye teslim oldu? Ak partiye kuruluşundan bugüne kadar en çok destek olan, referandumu, Cumhurbaşkanlığını, cumhurbaşkanlık sisteminin geçmesini sağlayan Kürt’lerdir, bunu Sayın Cumhurbaşkanı defalarca dile getirmiştir, peki sonuç? Kürt’lere sırt dönüldü. Tüm bu olaylar ülkemizde olurken iktidarın içinde yer edinmiş; makamları elinin tersi ile itmiş, hiçbir yolsuzluğa bulaşmamış, ahlaksızlıklar içerisinde yer almamış, ülkesini ve milletini seven bu uğurda malını canını ortaya koymaktan çekinmeyen bir grup özgür insan ile birlikte Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu önderliğinde Gelecek Partisi'ni kuruldu. İşte fillerin rahatsız oldukları gerekçe bu." diye devam etti.