Cumhurbaşkanı başdanışmanından ortalığı karıştıracak paylaşım

Cumhurbaşkanı başdanışmanından ortalığı karıştıracak paylaşım

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, Soylu'ya hakaret eden şahsı serbest bırakan yargı mensubuna FETÖ'cü imasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret eden şahsın serbest bırakılması sonrası yaşanan tartışmalar sürüyor. Soylu’nun isyan eden tweetinin ardından, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül sert sözlerle Soylu’yu eleştirmişti. Şimdi gelen paylaşımsa ortalığı karıştıracak cinsten… Cumhurbaşkanı Danışmanı Oktay Saral, kararı veren yargı mensubunu FETÖ’cü olmakla itham etti. Saral, “Süleyman Soylu'nun muhtereme annesine yapılan galiz küfür ve hakaretlere karşı maşeri vicdanı yaralayan bir kararla yapması gerekeni yapmayan yargı mensubu neyi hedeflemektedir? Son hamlelerle FETÖ'ye mensup isimlere daha etkili operasyon yapmak kaçınılmaz olmuştur.” ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2021-01-23-20-40-53.png

Daha önce rüşvetle suçlanmıştı

 

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, 2019 yılının temmuz ayında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve AKP eski Milletvekili Oktay Saral'ın, bir gümrük müdüründen 70 bin lira para ve bazı tayinler istediği notu paylaşarak "Gümrüklerde kaçakçılık ve rüşvet ağı var" iddiasında bulunmuştu.

saral.jpg