'Cübbeli'nin Twitter hesabında dikkat çeken hareketlilik...

'Cübbeli'nin Twitter hesabında dikkat çeken hareketlilik...
Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, önce selefilerle ilgili iddialarını sürdüren bir dizi tweet paylaştı. Bu tweetleri daha sonra silen Ünlü, Ahsen TV'de yayın yapan Hasret Yıldırım ile ilgili uyarı yaptı.

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen, İsmailağa tarikatının 'starı' Ahmet Mahmut Ünlü televizyonda bir canlı yayında ''Selefi dernekleri silahlanıyor'' açıklaması yapmıştı.

Açıklamanın ardından emniyete ifade veren Ünlü, Selefi oluşumlara yönelik eleştirilerine Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla devam etti.

"Fatih'i Hama'ya çevirebilirler" iddiası

Ünlü, Selefi örgütlerin, IŞİD’in ve İBDA-C’nin Müslümanları dolduruşa getirme potansiyelinin olduğunu iddia ederek bu kişilerin Fatih'i IŞİD’in güçlü olduğu bölgelerden olan Hama'ya çevirebileceği uyarısında bulundu.

Ünlü, Furkan Vakfı lideri Alparslan Kuytul’a da göndermede bulundu. Ünlü; Selefilerin, IŞİD ve Şi'a'nın değirmenine su taşıyacağını söyledi, bu kişileri ‘Alparslan Kuytul ağzı kullanmakla’ suçladı.

"Şeriatı getireceğiz diyenler Müslüman kanı dökebilirler"

Açıklamasının devamında birilerinin “Şeri'atı getireceğiz, putları devireceğiz” şeklindeki tahriklere kapılanların askerle polisle karşı karşıya getirerek, Müslüman kanının dökülmesine neden olabileceği uyarısında bulundu.

Paylaşımları kaldırdı

Ünlü, daha sonra hiçbir açıklama yapmadan bu paylaşımlarını Twitter’dan kaldırdı.

İşte Ünlü’nün sildiği o paylaşımlar:

ekran-resmi-2020-10-16-22-16-49.pngekran-resmi-2020-10-16-22-16-56.png

Yeni paylaşımlar... Kim bu Hasret Yıldırım?

Bunun üzerine bir paylaşım daha yapan Ünlü, Hasret Yıldırım adındaki bir kişiyi hedef gösterdi. Ünlü, bu kişinin daha önce kendi yanında olduğunu ancak onu kendinden uzaklaştırdığını ifade etti. Ünlü’nün yanından uzaklaştırdığı şahıs, daha sonra kamuoyunda ‘Fesli’ olarak bilinen Kadir Mısıroğlu ile çalıştı. Ünlü, bu şahsın şimdilerde Fatih-Çarşamba civarında takıldığını ve ‘ajanlık’ yaptığını öne sürdü.

ekran-resmi-2020-10-16-22-16-27.pngekran-resmi-2020-10-16-22-16-34.png

Etiketler :